• Dyrektor: dr Bartłomiej Wesołowski

        Wicedyrektor: mgr Krystyna Polińska

        Wicedyrektor: mgr Beata Sigłowy-Kaproń

        Obejrzyj film

        Szkoła mieści się w warszawskiej dzielnicy Wawer. Jej historia sięga 1962 roku, kiedy to 3 września oddano budynek do użytku. 

         

        W 1970 roku szkoła otrzymała patrona, którym do dziś jest Bronisław Czech (1908 - 1944) - wybitny polski sportowiec, patriota, bohater. Narciarz, taternik - trzykrotny olimpijczyk, wielokrotny mistrz Polski. Oprócz narciarstwa czynnie uprawiał taternictwo, szybownictwo, znakomicie rzeźbił w drewnie, pisał także wiersze. W 1944 roku został zamordowany przez hitlerowców.

        więcej o patronie

          

        W 2011 roku utworzono Zespół Szkół nr 116, w skład którego weszła Szkoła Podstawowa nr 86 oraz Gimnazjum nr 102. Zespół istniał do 2017 roku, w którym w wyniku wprowadzonych zmian przekształcił się w samodzielną szkołę podstawową. 

        W szkole duży nacisk kładzie się na szeroko pojętą dyscyplinę, która w połączeniu z poczuciem obowiązku, sumienności, własnej wartości i otwartości na innych leży u podstaw sukcesu dydaktyczno-wychowawczego. Wychowanie rozumie się jako wszechstronny rozwój osobowy uczniów w wymiarze społecznym, psychicznym, emocjonalnym, intelektualnym, zdrowotnym, estetycznym, moralnym i duchowym, a przede wszystkim zbliżanie się do wartości najwyższych, takich jak prawda, sprawiedliwości, dobro, piękno oraz kształtowanie postaw patriotycznych, obywatelskich oraz społecznych i proekologicznych.

        Placówka dysponuje dobrze wyposażonymi salami lekcyjnymi, pracowniami przedmiotowymi. Teren wokół budynku szkoły jest zagospodarowany w sposób umożliwiający różnorodną aktywność dzieci i młodzieży. Uczniowie mają do dyspozycji plac zabaw, boisko ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej, boiska do koszykówki, salę gimnastyczną oraz mniejsze sale do ćwiczeń. W okresie jesienno-zimowym boisko szkolne przykryte jest halą pneumatyczną, która umożliwia korzystanie z boiska przez cały rok. Szkoła oferuje szeroką paletę zajęć pozalekcyjnych i dodatkowych, w tym, np. koła zainteresowań, zajęcia wyrównawcze, zajęcia sportowe. Uczniowie mają możliwość brania udziału w licznych imprezach, programach edukacyjnych, konkursach i zawodach organizowanych zarówno w szkole, jak i poza nią. W życie szkoły czynnie włącza się samorząd szkolny. Szkoła bierze udział w licznych projektach i programach, w tym realizowanych we współpracy z podmiotami zewnętrznymi – instytucjami, ośrodkami, szkołami wyższymi.

        W szkole udzielana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna, polegająca na rozpoznawaniu i zaspokajaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia oraz rozpoznawaniu indywidualnych możliwości psychofizycznych uczniów i czynników środowiskowych wpływających na ich funkcjonowanie w szkole, w celu wspierania potencjału rozwojowego i stwarzania warunków do aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu szkoły oraz w środowisku społecznym. Pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielają nauczyciele, psycholog, pedagog i logopeda. Służą oni uczniom oraz rodzicom pomocą i wsparciem. W ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Szkole prowadzone są, między innymi, zajęcia specjalistyczne, w tym logopedyczne, rewalidacyjne, terapii pedagogicznej. Szkoła współdziała z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży. 

        Od klasy VII uczniowie mają możliwość wboru drugiego języka obcego - j. hiszpańskiego lub j. niemieckiego, natomiast od roku szkolnego 2021/2022 istnieje możliwosć nauki drugiego języka obcego już od klsay IV.

        W szkole podejmuje się liczne działania w zakresie zapewnienia uczniom bezpieczeństwa. W działaniach tych szkoła współpracuje ze strażą miejską, policją oraz innymi instytucjami. Sytuacja dotycząca zapewnienia bezpieczeństwa jest w szkole na bieżąco monitorowana. Wszelkie zjawiska zagrażające bezpieczeństwu są monitorowane, a problemy rozwiązywane przy udziale psychologa i pedagoga szkolnego oraz w razie potrzeby zgłaszane odpowiednim służbom. W szkole działa monitoring oraz wprowadzane są zasady i procedury mające na celu poprawę poczucia bezpieczeństwa.

        W szkole działa świetlica szkolna, która jest pozalekcyjną formą opiekuńczo-wychowawczej działalności Szkoły. Zajęcia świetlicowe odbywają się w budynku Szkoły oraz poza nim. Świetlica zapewnienia uczniom opiekę wychowawczą umożliwiającą im wszechstronny rozwój, wdraża uczniów do odpowiedniego organizowania sobie wolnego czasu, organizuje pomoc uczniom w odrabianiu zadań domowych.

        W Szkole funkcjonuje biblioteka, której zadaniem jest, przede wszystkim, wspomaganie procesu nauczania i wychowania, rozwijanie potrzeb i zainteresowań czytelniczych i kulturalnych uczniów poprzez podejmowanie działań popularyzujących czytelnictwo i kulturotwórczych. Biblioteka organizuje konkursy, wystawy tematyczne, imprez i warsztaty czytelnicze, a także pomaga uczniom w samokształceniu poprzez tworzenie warunków do poszukiwania i porządkowania informacji z różnych źródeł.

        Uczniowie mogą korzystać ze stołówki szkolnej oraz sklepiku. Posiłki przygotowywane są na miejscu w funkcjonującej kuchni szkolnej. Zorganizowana jest też opieka pielęgniarki.

        W szkole funkcjonują oddziały przedszkolne, w tym dla dzieci 3 i 4 - letnich oraz tzw. "zerówki" dla dzieci 5 i 6 - letnich.

         

        Głównym celem Szkoły jest dążenie do wprowadzenia uczniów w świat wiedzy  i  dbanie o ich harmonijny rozwój, przede wszystkim, poprzez: przyswojenie podstawowego zasobu wiadomości pozwalających zrozumieć otaczający świat; kształtowanie postaw warunkujących sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie; rozbudzanie ciekawości poznawczej oraz motywacji do nauki; kształtowanie umiejętności wykorzystywania posiadanej wiedzy do wykonywania zadań praktycznych i rozwiązywania problemów; kształtowanie u uczniów postaw warunkujących sprawne i odpowiedzialne  funkcjonowanie we współczesnym świecie; kształtowanie postawy obywatelskiej oraz postawy poszanowania tradycji i kultury własnego narodu.

         

        Otrzymane certyfikaty, tytuły:

        "Szkoła z klasą"

        "Szkoła bez przemocy"

        "Varsavianistyczna szkoła"

        "Ratownik żywności"

        Certyfikat Polskiej Akcji Humanitarnej "Od grosika do złotówki" 

        Szkoła Myślenia Pozytywnego 

        Eko-Szkoła

         

         

         

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 86 im. Bronisława Czecha
      • ul. Koryncka 33 04-686 Warszawa Poland
      • 22 812 01 28 dodatkowy numer - świetlica: 601878915 dodatkowy numer - oddz. przedszk: 723245104
      • poniedziałek, czwartek: godz. 8.00-16.00; środa, piątek: godz. 7.00 - 15.00
      • e-mail: iod.wawer@edukompetencje.pl
      • https://www.facebook.com/sp86warszawa/
  • Galeria zdjęć

      brak danych