• Komunia 2018

I Komunia Święta 20.05.2017 o 10.00 i 12.00

Kochani,

Witam serdecznie rodziców i dzieci przygotowujących się do Komunii w roku 2018.. Zaczęliśmy przygotowania w II Klasie.

Warunkiem przystąpienia do I Komunii Św. jest zaliczenie w terminie modlitw, aktywne uczestniczenie w lekcjach, chodzenie na niedzielne msze św. oraz opłacenie składek. Jeśli zostaną spełnione te warunki - na karcie z modlitwami zostanie napisana informacja o dopuszczeniu do I Komunii Św.

Rozdam  karty informacyjne z listą modlitw, terminami i zasadami ich zaliczania. Jeśli dziecko nie będzie zaliczało materiału w terminie, zostanie zorganizowany egzamin z wiedzy pierwszokomunijnej (połowę modlitw uczyłam w klasach I-II)

Składka płatna do 27 listopada 2017 r. do koordynatora klasowego.

Obowiązkowe spotkania w kościele św. Benedykta o 12.00 (msza św., ogłoszenia, przymiarki):

1  października (rozdanie różańców)

26 listopada (rozdanie książeczek)

22 kwiecień

Przypominam, że jednym z warunków przystąpienia do I Komunii wymaganym przez Kościół jest potwierdzenie chrztu świętego. Zaświadczenia o chrzcie możemy otrzymać tylko w Kościele w którym dziecko było chrzczone. Termin oddawania upływa z dniem  26 listopada 2017 roku.

Proszę, aby dzieci  regularnie chodziły na mszę św. niedzielną oraz październikowe różańce dla dzieci w czwartki o 17.00  i Drogi Krzyżowe.

Wszystkie informacje znajdują się na stronie szkoły w zakładce: nauczyciele – Dorota Ząberg- Komunia 2018. W razie jakichkolwiek wątpliwości służę pomocą  osobiście i poprzez Librusa.

Będzie dobrze!

Dorota Ząberg