• Deklaracja dostępności

Strona internetowa

Szkoła Podstawowa nr 86 im. Bronisława Czecha zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dotyczy strony: http://sp86.edupage.org

Data ostatniej istotnej modyfikacji: 1.07.2021

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Domyślne skróty klawiaturowe zgodne z WCAG 2.0.

Strona dostosowana dla osób słabowidzących (dostosowanie wielkości tekstu).

Treści niedostępne

Niektóre z zamieszczonych na stronie publikacji w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości.

Niektóre filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych.

Niektóre z opublikowanych zdjęć nie posiadają opisu alternatywnego.

Część plików nie jest dostępnych cyfrowo.

Wyłączenia

mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklaracja sporządzona na podstawie wewnętrznej oceny strony internetowej.

Data sporządzenia deklaracji: 8.03.2021

Ostatnia aktualizacja deklaracji: 1.08.2023

Dostępność architektoniczna

Budynek Szkoły posiada dwa wejścia: wejście główne znajduje się przy ul. Korynckiej 33, drugie wejście znajduje się od ul. Wichrowej.

Budynek jednopiętrowy (dwukondygnacyjny).

Dojścia piesze od ulic Koryncka i Wichrowa. Przejścia dla pieszych nie posiadają sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.

Na trasie dojścia do budynku występują pojedyncze przeszkody słup elektryczny, słupki na przejściach dla pieszych.

Miejsca parkingowe dla samochodów, w tym dla osób niepełnosprawnych, znajdują się na terenie Szkoły od ul. Wichrowej.

Wejście główne – od strony ul. Korynckiej jest zadaszone, bez podjazdu dla wózka inwalidzkiego, nietrudne do zlokalizowania przez osoby słabowidzące. Wyposażone jest w drzwi otwierane manualnie. Przed wejściem znajdują się schody. Wejście bez progów o szer. pow. 90 cm.

Punkt informacyjny jest w nieznacznej odległości od wejścia. Brak dostępu do tłumacza języka migowego w punkcie informacyjnym.

Wejście od strony ul. Wichrowej jest zadaszone, wyposażone w podjazd dla wózka inwalidzkiego i drzwi otwierane manualnie. Wejście bez progów o szer. pow. 90 cm.

Punkt informacyjny znajduje się przy wejściu. Brak dostępu do tłumacza języka migowego w punkcie informacyjnym.

Korytarze w budynku są szerokie umożliwiające wyminięcie się 2 osób.

Pokoje obsługi interesantów znajdują się na parterze.

Wejścia do pokoi oznakowane są i tabliczkami.

W budynku nie ma oznaczeń brajlowskich.

W budynku nie ma windy.

Schody wyposażone są w poręcze.

W budynku nie ma toalet przeznaczonych dla osób na wózku inwalidzkim.