• ZASADY OGÓLNE

Oddziały przedszkolne funkcjonują od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 17.00 przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący.

Do oddziału przedszkolnego uczęszczają dzieci w zbliżonym wieku (dopuszcza się tworzenie grup mieszanych wiekowo).

Dzieci przyprowadzają i odbierają z oddziału przedszkolnego rodzice lub osoby przez nich upoważnione.

Rodzice mogą w formie pisemnej upoważnić pełnoletnią osobę do przyprowadzania i odbierania dziecka z oddziału przedszkolnego.

Osoba przyprowadzająca dziecko jest zobowiązana przekazać je bezpośrednio pod opiekę nauczyciela.

Nauczyciel ma obowiązek osobiście sprawdzić kto odbiera dziecko z oddziału przedszkolnego.

Rodzice ponoszą odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo dziecka odbieranego z przedszkola przez upoważnioną przez nich osobę.

Nauczyciel ma prawo upewnić się czy dziecko odbierane jest przez osobę wskazaną w oświadczeniu (sprawdzenie dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem).

Nauczyciel ma prawo odmówić przekazania dziecka osobie upoważnionej jeżeli istnieje podejrzenie, iż osoba ta nie jest w stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwa.

Procedura - odbiór dziecka z op

upoważnienie do odbioru dziecka z op (wzór)

Procedura postępowania w przypadku agresywnego zachowania ucznia/wychowanka