• Wystawa prac dzieci z klas pierwszych - MY PENCIL CASE

     • Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac dzieci z klas pierwszych ("MY PENCIL CASE") oraz drugich ("MY HOUSE") biorących udział w szkolnym konkursie języka angielskiego. Wystawa znajduje się w pierwszym pawilonie. Wyniki konkursu ogłosimy w przyszłym tygodniu. Wszystkim Uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!!!

      Katarzyna Kaczanowska

    • Spotkanie z pieśnią patriotyczną - wspólne śpiewanie
     • Spotkanie z pieśnią patriotyczną - wspólne śpiewanie

     • Świetlica Szkolna serdecznie zaprasza uczniów klas 1 - 4 i ich rodziców oraz dziadków na spotkanie z pieśnią patriotyczną. Wydarzenie to ma służyć uczczeniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i budowaniu ducha patriotyzmu wśród dzieci. Poznamy historię tych znanych i mniej znanych utworów, a także w miłej atmosferze zaśpiewamy je wspólnie przy akompaniamencie akordeonu. Liczymy na Państwa udział, a jeśli ktoś z Państwa chciałby się podzielić znajomością jakiejś mniej znanej piosenki serdecznie do tego zachęcamy.

      Zaczynamy 16.11.2018 o godz. 16:30.

      Karol Szulborski 

    • Księga życzeń dla Ojczyzny
     • Księga życzeń dla Ojczyzny

     • Od 8 listopada, z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, w szkole wystawiona jest księga życzeń dla Ojczyzny (obok pokoju nauczycielskiego w starszej części szkoły).

      Zapraszam wszystkich: uczniów, rodziców, nauczycieli, do składania jubileuszowych życzeń. Księga będzie wyjątkową pamiątką tych szczególnych obchodów.

      Księga będzie wystawiona do 20.11.2018r.

       

      Serdecznie zapraszam.

      Aneta Moryń

    • Próbne egzaminy ósmoklasisty
     • Próbne egzaminy ósmoklasisty

     • Przypominam, że próbne egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach:

      21.11.2018r. o godz. 8.00 język polski

      22.11.2018r. o godz. 8.00 matematyka

      23.11.2018r. o godz. 8.00 język angielski

      W tych dniach uczniowie klas ósmych do szkoły przychodzą w strojach galowych. Powinni posiadać legitymacje szkolne i przybory do pisania (czarny długopis, ołówek, linijka).

      Obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia telefonów do sal egzaminacyjnych.

      Wicedyrektor SP nr 86
      Beata Sigłowy-Kaproń

    • Pomoc dla podopiecznych Domowego Hospicjum
     • Pomoc dla podopiecznych Domowego Hospicjum

     • Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce rzeczy dla podopiecznych Domowego Hospicjum przy ul.Tykocińskiej 27/35 w Warszawie. Pilnie potrzebne są: zeszyty 16 kartkowe w kratkę, papier ksero, kolorowe cienkopisy, korektory, worki na śmieci, płyny do mycia naczyń. Wymienione artykuły prosimy przynosić do Pani Beaty Gąssowskiej lub do Pani Katarzyny Galas s.207.


      Bardzo dziękujemy z udział w zbiórce

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Galas i nauczyciel współpracujący Beata Gąssowska.

    • SENIOR DLA JUNIORA - PRZYGOTOWANIA
     • SENIOR DLA JUNIORA - PRZYGOTOWANIA

     • Kochani Rodzice!

      Zbliża się nasza szkolna impreza Senior dla Juniora, którą wspólnie organizujemy.

      Prosimy o przynoszenie rzeczy do paczek niespodzianek na loterię. Mogą to być: długopisy, flamastry, kredki, gadżety reklamowe (ale nie zapalniczki czy otwieracze), drobne zabawki, naklejki, smycze, notesy, kubki, kosmetyki, sprzęt sportowy, poduszki-jaśki.

      Prosimy aby były to rzeczy nowe, nie zniszczone. Gadżety przynosimy do Wychowawców lub Dyrekcji i im wcześniej tym lepiej.

      A jeżeli znasz osobę lub firmę, która zechciałaby nas wesprzeć poprzez przekazanie swoich wyrobów, ufundowanie nagród lub w jakikolwiek inny sposób, proszę o przekazanie kontaktu osobom z RR.


      Joanna Strzelczyk
      Przewodnicząca Rady Rodziców

     • AKCJA „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ”

     • Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!

      W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 1111, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

      W TYM DNIU OBOWIĄZUJE UCZNIÓW STRÓJ GALOWY!

    • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny
     • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

     • Zajęcia zorganizowane w ramach kampanii społecznej pod hasłem „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Zajęcia prowadzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Policji.

      Cel akcji to uświadomienie dzieciom i młodzieży, że każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy, a im bardziej jest widoczny, tym lepiej.

      Dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań, które mogą uratować własne życie, jak również innych uczestników ruchu drogowego.

      Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod fachowym nadzorem ratownika medycznego. Uczyli się, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, mogli wykonać zabieg resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomie, a także dowiedzieć, do czego służy i jak działa defibrylator. 

      Funkcjonariusze policji podczas zajęć omawiali rodzaje zagrożeń, na jakie młodzi ludzie są narażeni w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. W tym celu uczniowie obejrzeli film edukacyjny „…tak, chcę być bezpieczny”, poświęcony szeroko pojętym zagadnieniom bezpieczeństwa i profilaktyki. Znaleźli w nim m.in. odpowiedzi na pytania: jak poruszać się bezpiecznie po drodze, jak zachować bezpieczeństwo podczas zabaw, co  powinno się zrobić w sytuacji, gdy zaczepia nas obca osoba, czy powinno się kontynuować internetową znajomość z nieznajomym?

      Egzaminatorzy WORD-u poprowadzili pogadankę na temat konieczności posiadania karty rowerowej dla osób niepełnoletnich między 10 a 18 rokiem życia. Zwrócono także uwagę na kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na zagrożenia wynikające z niezapinania pasów bezpieczeństwa w samochodach. Młodzież miała również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokonując przygotowany tor rowerowy odpowiednio wyposażeni w odblaskowe kamizelki oraz kaski na głowę.

      W trakcie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali upominki w postaci zestawów elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni i bezpieczni. 

      Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a nabyte podczas nich umiejętności na pewno przydadzą się w sytuacjach praktycznych. 

    • HALA PNEUMATYCZNA
     • HALA PNEUMATYCZNA

     • Już niebawem przy szkole stanie sezonowa hala pneumatyczna, która umożliwi wykorzystanie boiska przyszkolnego także w okresie jesienno - zimowym.  

    • MAMY NIEPODLEGŁĄ
     • MAMY NIEPODLEGŁĄ

     • „Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze” „… niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym.”

      Józef Piłsudski

      Szkolne świętowanie 100. rocznicy niepodległości Polski.

      Harmonogram działań:

      - szkolny konkurs "Mamy Niepodległą"

      - "niepodległościowe zmagania"

      - qiuz wiedzy o odzyskaniu przez Polskę niepodległości

      - wspólne (ogólnoszkolne) odśpiewanie Hymnu Państwowego

      patriotyczna lekcja „Odzyskanie niepodległości” - spotkanie z Żywą Historią przeprowadzą członkowie Bractwa Historycznego Kerin 

      test wiedzy o "O drogach Polaków do niepodległości"

       

      Informacje na temat szczegółów obchodów i działań w ich ramach uzyskać można u nauczycieli historii.

      Harmonogram - MAMY_NIEPODLEGLa.pdf

    • Zabawy z poezją - spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską 
     • Zabawy z poezją - spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską 

     • W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna zaprasza uczniów KLAS 1 i 3 na spotkanie z poetką Hanną Niewiadomską, autorką zbioru wierszy dla dzieci „Bajczytanki Pani Hanki”. Autorka opowie dzieciom jak się pisze wiersze, skąd się biorą pomysły i jak to się dzieje, że powstaje wiersz. 

      Szczegóły dotyczące spotkania w bibliotece szkolnej.

    • Lekcja literacka
     • Lekcja literacka

     • Biblioteka sZkolna zaprasza uczniów klas 2 na lekcję literacką dotyczącą życia i twórczości Marii Kownackiej. Lekcję poprowadzi Mariola Pryzwan - polonistka, publicystka i biografistka, z zawodu bibliotekarz pracujący w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie. Uczniowie poznają najważniejsze fakty z życia Marii Kownackiej, główne nurty jej twórczości oraz historię powstania Plastusia. 

      Szczegóły dotyczące lekcji w bibliotece szkolnej.

    • KREMÓWKI "PAPIESKIE"
     • KREMÓWKI "PAPIESKIE"

     • Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, 16 października (wtorek) w korytarzu głównym, będzie można zakupić kremówki. Pozyskane środki będą przeznaczone na pomoc "potrzebującym" uczniom naszej szkoły.

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.

      Aneta Moryń

    • SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNO - PLASTYCZNY
     • SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNO - PLASTYCZNY

     • WARSZAWO ! PAMIĘTAMY…

      Zachęcamy wszystkich uczniów klas 4-8 i oddziałów gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym upamiętniającym: LUDNOŚĆ CYWILNĄ W POWSTANIU WARSZAWSKIM.

      1. Celem konkursu jest popularyzowanie historii Polski, kształtowanie patriotyzmu, rozwijanie wiedzy historycznej za pomocą różnych technik malarskich i rozwijanie edukacji historycznej zespolonej z innymi sztukami.
      2. Do 1 października 2018 r. należy wykonać pracę plastyczną w formacie A4 lub A3 dowolną techniką malarską.
      3. Praca powinna nawiązywać do 63 DNI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO WIDZIANEGO OCZAMI LUDNOŚCI CYWILNEJ.
      4. Uczniowie mogą przedstawić sceny z powstania warszawskiego ukazane w książce Pamiętnik z Powstania Warszawskiego Mirona Białoszewskiego.
      5. Przygotowaną pracę należy oddać do organizatorów w nieprzekraczalnym terminie – 1 października 2018 r. /poniedziałek/ do sali 134

      UWAGA!!! Prace niezgodne z regulaminem nie będą podlegały ocenie.

      Wioletta Pawlak
      Wojciech Krzak
      Beata Gąssowska

    • XIV OMJ
     • XIV OMJ

     • Dnia 27 września 2018r. o godz. 9.00 odbędzie się część testowa zawodów pierwszego stopnia XIV OMJ.Uczniowie, którzy biorą udział w XIV OMJ proszeni są o punktualność! Spotykamy się o 8.45 przy sali gimnastycznej!Przypominam o zgodach, które należy przynieść najpóźniej w dniu Olimpiady tj. 27 września 2018r.

  • Godziny dzwonków

   Piątek 16.11.2018
  •  

   ⇒  Zajęcia dodatkowe i pozalekcyjne


   ⇒ Podręczniki 2018/2019

       Klasy I - VIII

       Oddziały przedszkolne

       Oddziały gimnzjalne


    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 86 im. Bronisława Czecha
   • ul. Koryncka 33 04-686 Warszawa
   • sp86@edu.um.warszawa.pl
   • (0-22) 812 01 28 dodatkowy numer - świetlica: 601878915 dodatkowy numer - oddz. przedszk: 723245104
   • poniedziałek, wtorek, czwartek: godz. 8.00-16.00; środa, piątek: godz. 7.00 - 15.00
   • Marcin Wasążnik sp86@edu.um.warszawa.pl
   • sp86@edu.um.warszawa.pl
 • Galeria zdjęć

  • Życzenia dla Polski
  • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - grupa 3latków
  • Świętowanie 100-lecia Odzyskania Nieodległości w grupie 3-latków i 4-latków
  • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - grupa 4latków
  • "Rekord dla Niepodległej"
  • Wyjście na Plac Straceń - grupa 3latków
  • Wycieczka na Farmę dyń - grupa 3latków
  • Warsztaty komiksowo-historyczne w Kulturotece kl. 6b
  • Patyczaki w szkole
  • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny.
  • Warszawo... Pamiętamy!
  • Wycieczka na pocztę - grupa 3latków