• SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNO - PLASTYCZNY

• WARSZAWO ! PAMIĘTAMY…

Zachęcamy wszystkich uczniów klas 4-8 i oddziałów gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym upamiętniającym: LUDNOŚĆ CYWILNĄ W POWSTANIU WARSZAWSKIM.

1. Celem konkursu jest popularyzowanie historii Polski, kształtowanie patriotyzmu, rozwijanie wiedzy historycznej za pomocą różnych technik malarskich i rozwijanie edukacji historycznej zespolonej z innymi sztukami.
            2. Do 1 października 2018 r. należy wykonać pracę plastyczną w formacie A4 lub A3 dowolną techniką malarską.
            3. Praca powinna nawiązywać do 63 DNI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO WIDZIANEGO OCZAMI LUDNOŚCI CYWILNEJ.
            4. Uczniowie mogą przedstawić sceny z powstania warszawskiego ukazane w książce Pamiętnik z Powstania Warszawskiego Mirona Białoszewskiego.
            5. Przygotowaną pracę należy oddać do organizatorów w nieprzekraczalnym terminie – 1 października 2018 r. /poniedziałek/ do sali 134

UWAGA!!! Prace niezgodne z regulaminem nie będą podlegały ocenie.

Wioletta Pawlak
            Wojciech Krzak
            Beata Gąssowska

• XIV OMJ

• Dnia 27 września 2018r. o godz. 9.00 odbędzie się część testowa zawodów pierwszego stopnia XIV OMJ.Uczniowie, którzy biorą udział w XIV OMJ proszeni są o punktualność! Spotykamy się o 8.45 przy sali gimnastycznej!Przypominam o zgodach, które należy przynieść najpóźniej w dniu Olimpiady tj. 27 września 2018r.

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI „BUNTOWNICZKI”

• Serdecznie zapraszam do udziału w Ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim „Buntowniczki”W 2018 r. obchodzimy 100 rocznicę dwóch wielkich wydarzeń historycznych - odzyskania niepodległości i uzyskania praw wyborczych przez kobiety.

Konkurs ,,Buntowniczki” powstał z myślą o uhonorowaniu i upamiętnieniu sylwetek wybitnych Polek, które swoją postawą i działalnością przysłużyły się umacnianiu wolności, tolerancji i postaw społecznych.Celem konkursu jest:

• kształtowanie postaw społecznych i patriotycznych
            • pogłębianie wiedzy historycznej
            • upowszechnianie wiedzy na temat wybitnych Polek
            • doskonalenie mowy ojczystej poprzez własny proces twórczy
            • rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci i młodzieży
            • promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży

Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy przy ul. Trawiastej 10 w Warszawie. Konkurs oparty jest na książce E. Favilli „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” Wydawnictwa DEBIT, dostępnej w bibliotece szkolnej.

Zadaniem uczestników konkursu literackiego jest „nominowanie” Buntowniczki - Polki, która nie została opisana w książce, poprzez napisanie artykułu biograficznego (na wzór tych z książki). W teście muszą znajdować się następujące informacje: imię, nazwisko, data urodzenia (ew. śmierci), pochodzenie, wykonywany zawód/profesja oraz motto, które przyświecało Buntowniczce lub zdaniem uczestnika najlepiej ją charakteryzowało. Ponadto z tekstu powinno wynikać jakie cechy pomogły Buntowniczce osiągnąć sukces, a także jakie przeszkody musiała pokonać w swoim życiu.

Zadaniem uczestników konkursu plastycznego jest wykonanie portretu wybranej Buntowniczki z książki. Pełny regulamin konkursu dostępny jest w bibliotece szkolnej oraz na stronie: zvs.pl/d565.

Prace należy dostarczyć osobiście do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 26 KULTUROTEKA BŁĘKITNA ul. Błękitna 32, z dopiskiem: KONKURS „Buntowniczki” – w nieprzekraczalnym terminie do 29 października 2018r.

Do każdej pracy należy dołączyć (na odwrocie):

• UPAMIĘTNIENIE BOHATERSKICH CZYNÓW POWSTAŃCÓW WARSZAWY

• Zapraszam uczniów, do wzięcia udziału w akcji upamiętnienia bohaterskich czynów powstańców Warszawy poprzez założenie PATRIOTYCZNYCH symboli w widocznym miejscu - we WTOREK 2.10.2018 r. oraz wspólnym słuchaniu/śpiewaniu powstańczych piosenek - na każdej PRZERWIE w sali 134 do godziny 13.00.Serdecznie przypominam o zbliżającym się terminie (1.10.2018r.) oddawania prac plastycznych nawiązujących do sytuacji ludności cywilnej w powstańczej stolicy.

Wioletta Pawlak

• RADA RODZICÓW - INFORMACJA

• Kochani Rodzice!

Przypominamy o wysokości dobrowolnych składek:

Fundusz Rady Rodziców – 70zł. na pierwsze i 50zł. na każde kolejne dziecko w SP86

Fundusz xero – 30zł.

Biblioteka – 10 zł.

Dla rodziców dzieci uczęszczających na Świetlicę – 100zł. za cały rok.

Z góry dziękujemy!

Rada Rodziców w SP86