• OUR DAILY BREAD

• OUR DAILY BREAD - ETAP V

W kwietniu klasa Ia realizowała V etap międzynarodowego projektu eTwinning „Our daily bread”.

Strefa: Dom   Temat „Weekend z rodziną”

W tym miesiącu uczniowie Ia mieli za zadanie zdać relację z ciekawego  weekendu spędzonego ze swoją  rodziną. W czasie prezentacji w szkole dzieci opowiadały o interesujących rodzinnych  wyprawach, pokazywały pamiątki, zdjęcia oraz materiały multimedialne. Wśród propozycji największym zainteresowaniem cieszyły się górskie wspinaczki. Były też relacje z wycieczek do wielu polskich miast: Torunia, Lublina czy Zakopanego. Na pytanie, co najbardziej podobało się dzieciom podczas weekendu ,  odpowiadały: ” Wspólny czas spędzony z rodzicami”.

Dorota Ząberg, Joanna Walczak

Wirtualna tablica, na której można zobaczyć wspomnienia z weekendu

OUR DAILY BREAD - ETAP IV

W lutym uczniowie klasy I a realizowali czwarty etap międzynarodowego projektu „Our daily bread”. Ten etap został przeprowadzony w formie konkursu szkolnego i międzynarodowego. Dzieci razem z rodzicami przygotowywały w domu swoje ulubione potrawy, a następnie zapisywały swój przepis i dołączały do niego zdjęcie przygotowanej potrawy. W ten sposób powstała wirtualna książka kucharska, w której poza ulubionymi potrawami dzieci znalazły się również przepisy nauczycieli i pani dyrektor. W projekcie wziął udział także uczeń z Norwegii, który zaproponował regionalny norweski przysmak.  Zapraszamy do obejrzenia, a nawet do przyrządzenia potraw, według proponowanych i sprawdzonych przepisów.

WIRTUALNA KSIĄŻKA KUCHARSKA

Dorota Ząberg i Joanna Walczak

PROJEKT ETWINNING  „OUR DAILY BREAD” - ETAP III

W styczniu klasa I a realizowała trzeci etap międzynarodowego projektu eTwinning  „Our daily bread”.

Strefa: Dom   Temat:  „Moje hobby”

W tym miesiącu rozmawialiśmy na lekcjach o swoich zainteresowaniach i pasjach. Dzieci poznały wartościowe hobby starszych kolegów. O swoich zainteresowaniach opowiadały uczennice klasy IV b: Ola Bazylewicz, Asia Drożdż, Patrycja Kubica i Pola Reszczyńska. Swoje pasje zaprezentowali też nauczyciele: p. Aneta Moryń, p. Urszula Kwiecińska, p. Martyna Jodłowska, p. Marcin Górnicki, p. Dorota Ząberg i p. Joanna Walczak. Mama Wiktora Klaczyńskiego opowiedziała o górskich wędrówkach, w które wybierają się całą rodziną.

Większość dzieci z klasy I a przedstawiła innym swoje różnorodne zainteresowania. Uczniowie opowiadali o nich i przedstawiali je w ciekawy sposób. Były prezentacje multimedialne, filmy, pokazy niezwykłych umiejętności.

Ten etap projektu pokazał wszystkim, że rozwijanie różnych zainteresowań  ubarwia codzienne życie i poszerza horyzonty. Warto mieć jakąś pasję, rozwijać ją i dzielić się nią z innymi.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie, który odbywa się w ramach IV etapu międzynarodowego projektu eTwinning "Our daily bread". Szczegóły w wiadomościach na stronie głównej.

PROJEKT ETWINNING  „OUR DAILY BREAD” - ETAP II

W grudniu klasa I a realizowała drugi etap międzynarodowego projektu eTwinning  „Our daily bread”.

Strefa: Szkoła   Temat: „Przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia”

Od  poniedziałku 8 grudnia dzieci rozmawiały na lekcjach o polskich zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Dnia 10 XII dzieci poznały proces pieczenia świątecznych pierników i wzięły czynny udział w ich przygotowaniu.

Bardzo dziękujemy Rodzicom: Państwu Marcinowi i Aleksandrze Kaźmierskim, Paniom: Annie Bochenek - Ponieckiej i Aleksandrze Luty za aktywne włączenie się w ten etap projektu.

Dziękujemy też wszystkim Rodzicom, którzy zaopatrzyli dzieci w gotowe ciasto piernikowe - bardzo się przydało!

Dnia 11 XII mieliśmy gości - byli to uczniowie kl. II c ze Szkoły Podstawowej  nr 217 w Rembertowie. Wszystkie dzieci wzięły udział w świątecznych zabawach, a następnie wspólnie dekorowały upieczone poprzedniego dnia pierniczki.
          Pierników było bardzo dużo, zarówno gospodarze, jak i goście najedli się nimi do syta, poczęstowali innych, a nawet zabrali trochę ze sobą.

Udekorowane samodzielnie pierniczki smakowały wybornie, popite świąteczną herbatą z pomarańczami i goździkami.

Następny etap projektu już za miesiąc!

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT ETWINNING "OUR DAILY BREAD"

"Our daily bread" to międzynarodowy projekt, którego twórcami są nauczycielki p. Joanna Walczak i p. Dorota Ząberg. W realizacji tego projektu biorą udział dzieci z klasy I a naszej szkoły oraz zaproszone przez twórców do projektu  szkoły z Bułgarii, Estonii, Litwy i Turcjii.

W listopadzie zrealizowano pierwszy etap projektu mieszczący się w module "Szkoła". Jego tematem było zdrowe,  szkolne śniadanie.

W dniach poprzedzających realizację projektu dzieci rozmawiały na lekcjach o zdrowym odżywianiu się, wzięły  udział w lekcji multimedialnej "Prawidłowe odżywianie - warunek zdrowia".

Dnia 6 listopada dzieci poznały proces powstawania chleba "od ziarenka do bochenka", następnie czynnie uczestniczyły w przygotowywaniu ciasta na chleb z wykorzystaniem różnych receptur. Specjalne podziękowania kierujemy do jednej z mam, p. Agnieszki Kolejwy, która czynnie włączyła się w ten etap projektu.

Dnia 7 listopada dzieci samodzielnie przygotowywały i spożywały zdrowe śniadanie w klasie wpisując się jednocześnie w ogólnopolską akcję "Śniadanie daje moc".

Podobne działania będą się odbywały w listopadzie we wszystkich szkołach partnerskich, a ich rezultaty (zdjęcia, filmy, prezentacje) będzie można oglądać na platformie internetowej Etwenning (adres podamy wkrótce).