•  

          Porządkowanie magazynu podręczników

           fotorelacja

          Nasi niezawodni wolontariusze pomagają porządkować magazyn podręczników. Zdezaktualizowane komplety trafią na makulaturę. 

          Anna Kowalczyk 


          Podręczniki...

           fotorelacja

          Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim konieczność zwrotu wypożyczonych książek i kompletów podręczników. Od 13 do 15 czerwca w bibliotece szkolnej trwa przyjmowanie podręczników od uczniów klas 4-8. Jak zwykle ogromną pomocą służą nasi wolontariusze. Dziękujemy! 

          Anna Kowalczyk


          Dzień Bibliotekarza

           fotorelacja

          Z okazji Dnia Bibliotekarza (8 maja) klasy 1b i 1c, wraz z wychowawczyniami p. Grażyną Mijalską i p. Grażyną Żurawską, odwiedziły bibliotekę szkolną i obdarowały panie bibliotekarki laurkami. Pani Ania pokazała atrakcyjne zbiory, którymi dysponuje biblioteka i wymieniła wiele zalet czytania książek. Każdy uczeń otrzymał w prezencie kolorowankę z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) oraz Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzą: „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów polskich autorów dziecięcych, broszurę informacyjną dla rodziców i opiekunów oraz kreatywny alfabet. Wyprawki Czytelnicze przygotował Instytut Książki w ramach kampanii Mała książka - wielki człowiek. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

          Anna Kowalczyk


          “Książka - mój przyjaciel”

           fotorelacja

          “Książka - mój przyjaciel” to temat tygodnia realizowany w maju w grupie Sówki. W ramach tematu odwiedziła nas pani Ania z biblioteki, która przeczytała dzieciom książkę pt. “Potwory książkowe". Dzieci obejrzały film “Jak powstaje książka", a także wykonały zakładki do książek. Spotkanie poprzedziła wizyta w bibliotece, podczas której pani bibliotekarka przedstawiła zasady korzystania z księgozbioru biblioteki z wykorzystaniem systemu elektronicznego e-biblio. Opowiedziała też o swoich bibliotecznych „skarbach”. Dzieci zobaczyły w zbiorach szkolnej biblioteki książkę najgrubszą, najcieńszą, najmniejszą, największą, najstarszą, lubiącą kąpiele, trójwymiarową, pisaną językiem Braille'a, obrazkową, audiobooki oraz książkę z rozszerzoną rzeczywistością.  

          Anna Kowalczyk, Aneta Moryń, Joanna Wasiak


          Wizyta “Misiów” w bibliotece

           fotorelacja

          Wiedząc, jak ważne, zarówno w życiu dzieci jak i dorosłych, jest czytanie książek, grupa pięciolatków wybrała się do biblioteki szkolnej. Dzieci obejrzały, a także wysłuchały dwóch bajek teatrzyku kamishibai. Następnie, nawiązując do przeczytanej bajki o ptaszkach, wykonały doświadczenie z użyciem wody i kamieni. 

          Na zakończenie wizyty wypożyczyliśmy książki, które z całą pewnością w najbliższym czasie przeczytamy. 

          Natalia Górecka 


          Tydzień Bibliotek

           fotorelacja

          Nasza biblioteka przystąpiła do XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, trwającego od 8 do 15 maja. Święto ma na celu popularyzację książek i czytelnictwa oraz podnoszenie świadomości na temat funkcji, jakie biblioteki pełnią w naszym życiu. Są przede wszystkim źródłem wiedzy, kultury, terapii i rozrywki. Hasłem promującym tegoroczny Tydzień Bibliotek jest: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. 

          Hasło to, odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum. Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Tu zebrana jest wiedza o wszystkim. Tu można szukać odpowiedzi na pytania i żadne z tych pytań nie będzie głupie. Żadne nie pozostanie bez odpowiedzi. 

          Cały świat w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie na wyciągnięcie ręki. 

          źródło: http://tydzienbibliotek.sbp.pl/ 

          Anna Kowalczyk


          Niespotykani goście w bibliotece 

           fotorelacja

          Bibliotekę szkolną odwiedzili niezwykli goście - wybitne postaci z kręgu literatury, nauki, historii, które zawitały do naszej szkoły w ramach obchodów Majowych Świąt. 

          Anna Kowalczyk 


          Gazetka

           fotorelacja

          Z okazji Światowego Dnia Książki w pobliżu biblioteki pojawiła się okoliczna gazetka przygotowana przez panie bibliotekarki. 

          Anna Kowalczyk, Małgorzata Gotowiec 


          Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

           fotorelacja

          23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To wyjątkowe święto miłośników książek zostało ustanowione w 1995 r. przez Światową Organizację UNESCO. Jest to dzień poświęcony promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyce związanej z ochroną praw autorskich. 

          Chętni uczniowie pokazali z jaką książką w ręku świętowali ten wyjątkowy dzień. 

          Anna Kowalczyk


          “BIBLIOTEKA - ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU”
          KONKURS DLA KLAS 4-8

          Z okazji nadchodzącego XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ogłaszamy konkurs dla klas 4-8 na KOLAŻ pt. “Biblioteka - świat w jednym miejscu".  

          Format: A3 

          Materiały: gazety, zdjęcia, ilustracje z kolorowych czasopism, napisy, litery, naklejki, wydruki, materiały, tkaniny, sznurki i drobne przedmioty codziennego użytku. 

          Sposób wykonania: wybrane materiały przyklejamy na sztywną kartkę A3 tworząc kompozycję zgodną z tematem konkursu. Pracę można uzupełnić farbami, markerami, itp. Można ją wykonać indywidualnie lub w parach. 

          Termin oddania: 10.05.2022 r. do biblioteki szkolnej. 

          Prace konkursowe utworzą wystawę. Najciekawsze z nich będą nagrodzone. 

          Regulamin: KONKURS_DLA_KLAS_4-8_Kolaz

          Organizatorki: Anna Kowalczyk i Anna Polińska


          Trochę statystyki z e-biblio
          Stan czytelnictwa na 08.04.2022r.

            

          Dzięki e-biblio wszelkie podsumowania w bibliotece są łatwiejsze.System e-biblio automatycznie podaje zestawienia, oto wyniki:

          1. liczba wypożyczeń od początku roku szkolnego - 6647

          2. Najlepsza książka - Ouo vadis

          3. Najlepszy czytelnik -Jan Sieciński 3b wypożyczył 66 książek

          4. Rodzaj wypożyczanej literatury - 1498 wypożyczeń to LEKTURY

          5. Czytelnicy i wypożyczenia w poszczególnych klasach - 255 WYPOŻYCZEŃ KLASA 2B

           

           

          Szczegółowe informacje znajdziecie na TABLICY obok biblioteki szkolnej.

                                                                                                                                                       Małgorzata Gotowiec


          “Ale plama!” - warsztaty czytelnicze 

             fotorelacja

          29 marca, w grupie Sówek, odbyły się warsztaty literacko-plastyczne zainspirowane książką „Kłopot” Iwony Chmielewskiej. 

          Dzieci wysłuchały opowieści o dziewczynce, która prasując pamiątkowy obrus po babci, pozostawia na nim wypalony ślad. Smuci się, bo nie wie, jak zareaguje mama... 

          W części warsztatowej dzieci miały okazję same poradzić sobie z tytułowym kłopotem (poplamiony babciny obrus!) i stworzyć własną historię obrazkową, wykorzystując przygotowany ślad z żelazka. Powstały bardzo ciekawe prace np. niedźwiedź, wiewiórka, pies, królik, rakieta, statek i wiele innych. 

          Anna Kowalczyk


          Nie pamiętam tytułu, ale okładka była... ZIELONA... 

           fotorelacja

          Anna Kowalczyk


          Przeczytam 52 książki w 2021 roku 

           fotorelacja

          Drodzy Uczniowie! 

          Przyszedł czas na podsumowanie wyzwania czytelniczego „Przeczytam 52 książki w 2021 roku”. 

          Celem akcji było zachęcenie uczniów do wypożyczania książek, rozwijanie ich kompetencji czytelniczych oraz dobra zabawa. 

          Wyzwanie ukończyło 8 czytelników, który łącznie przeczytali 598 książek: 

          1. Michał Bednarczyk 5c - 101 książek 

          2. Karolina Drwięga 8d - 100 książek 

          3. Amelia Wydrych 3b - 80 książek 

          4. Gabriela Lewczuk 4b - 75 książek 

          5. Oliwia Szczęsna 2a - 71 książek 

          6. Gabrysia Jaworska 5a - 60 książek 

          7. Michalina Ornoch 3b - 59 książek 

          8. pani Maria Karwowska - 52 książki 

          Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom podjęcia wyzwania. W czwartek 24 lutego, na pierwszej długiej przerwie, zapraszam do biblioteki szkolnej po odbiór dyplomów i nagród. 

          Dziękuję Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych.  

          Zachęcam do udziału w tegorocznej akcji ,,Przeczytam 52 książki w 2022 roku". Wystarczy odwiedzić naszą bibliotekę szkolną, odebrać specjalną listę i zapisywać tytuły przeczytanych książek. 

          Z czytelniczym pozdrowieniem 

          Anna Kowalczyk


          Pasowanie na czytelnika

           fotorelacja

          27 stycznia uczniowie klas pierwszych zostali włączeni do grona czytelników biblioteki szkolnej. Podczas wizyty w bibliotece dzieci zapoznały się z regulaminem i zasadami wypożyczania oraz dowiedziały się na czym polega praca pani bibliotekarki i jak działa nowoczesny system e-biblio. Uczniowie mieli okazję zobaczyć “najstarszą”, “największą” i “najmniejszą” książkę, jaką posiadamy w swoich zbiorach. 

          Obecni otrzymali karty czytelnika i zakładki do książki. Wszyscy, za pomocą czytnika, wypożyczyli swoją pierwszą książeczkę. Mamy nadzieję, że pełni zapału pierwszoklasiści będą częstymi gośćmi naszej biblioteki. 

          Anna Kowalczyk, Wychowawczynie kl. 1


          ZALOGUJ SIĘ DO E-BIBLIO 
           

          • Aby zalogować się do systemu e-biblio należy wykorzystać swój login i hasło z LIBRUS Synergia. Po zalogowaniu się do librusa trzeba wybrać z górnego paska ikonkę ,,KSIĄŻKI", po kliknięciu rozwinie się ona w dół i pojawi się napis ,,E-BIBLIO", po kliknięciu, którego zostaniemy przeniesieni na nasze konto czytelnika.  
          • E-biblio pozwala na przeglądanie katalogu i rezerwację książek z komputera, a nawet smartfona, dlatego aby to zrobić, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Samo wypożyczenie książki odbywa się w bibliotece, ale niezwykle szybko, bo wyłącznie za pomocą czytnika. Uczniowie i nauczyciele mogą w razie potrzeby przedłużyć termin oddania książki – samodzielnie z poziomu konta czytelnika. 

          Już ponad 8 tysięcy książek zostało wprowadzonych do programu e-biblio... 

          Zachęcamy zatem wszystkich do logowania się do systemu e-biblio, 

          przeglądania naszego księgozbioru, 

          rezerwowania on-line wybranej książki, 

          niezależnie od godzin otwarcia biblioteki oraz samodzielnego przedłużania terminu zwrotu. 


          Czytanie sprawia Ci przyjemność? 

          Czytasz tak dużo, że trudno Ci spamiętać tytuły? 

          Sprawdź się i dołącz do ogólnopolskiej akcji ,,Przeczytam 52 książki w 2022 roku” (52 Book Challenge PL). 

          Skąd ta liczba? Rok ma 52 tygodnie, przypada więc jedna książka na każdy z nich. 

          Dlaczego warto wziąć udział w wyzwaniu? 

          - jest to świetna zabawa, motywacja i doskonały sposób na uporządkowanie swoich nawyków czytelniczych, 

          - polecając akcję innym promujemy czytelnictwo, 

          - poszerzamy swoje horyzonty, 

          - nikt z niczego nie rozlicza; jeśli się nie uda – nic nie szkodzi. Zawsze można spróbować za rok! 

          Ważne zasady! 

          - liczą się nie tylko książki wypożyczone w bibliotece szkolnej, możecie korzystać z domowych biblioteczek, bibliotek publicznych, pożyczać książki od kolegów, koleżanek itp., 

          - bez znaczenia, czy beletrystyka, fantasy, science-fiction, poezja, historyczna czy coś naukowego. Mogą też być LEKTURY i komiksy, 

          - można wpisywać ebooki i audiobooki, 

          - grubość i format książki – dowolny, 

          - wypełnioną listę lub listy należy złożyć do biblioteki szkolnej w styczniu 2023 roku, 

          - rozstrzygnięcie akcji w lutym 2023 roku. 

          Do wyzwania czytelniczego zapraszam wszystkich uczniów klas 1-8 oraz nauczycieli. 

          Lista do zapisywania przeczytanych w 2022 roku książek jest już dostępna w bibliotece szkolnej. Zainteresowanym mogę wysłać listę do samodzielnego wydruku, proszę o kontakt. 

          Dołączajcie, czytajcie, zapisujcie i polecajcie! 

          Dużo szczęścia i dobrych książek w 2022 roku 

          Anna Kowalczyk 


          Przeczytam 52 książki w 2021 roku 

          Uczniowie, którzy wzięli udział w akcji "Przeczytam 52 książki w 2021 roku" mogą składać do 24 stycznia, do biblioteki szkolnej, swoje karty wyzwań, czyli listy z tytułami przeczytanych książek. Finał akcji w lutym. 

          O nowym wyzwaniu na 2022 rok zostaniecie niebawem poinformowani. 

          Z czytelniczym pozdrowieniem 

          Anna Kowalczyk


          W przedświątecznej bibliotece

          Coraz bliżej święta, zatem wprowadzamy Was w czytelniczo-świąteczny nastrój i zapraszamy do biblioteki szkolnej po książki o tematyce bożonarodzeniowej.
          Oliwka z 2a wybrała książkę pt.,, KRECIK i Boże Narodzenie".

            


           

          Zakończyliśmy Misiowe wyzwanie czytelnicze. Uczestniczkom zabawy serdecznie gratulujemy!!! Zachęcamy innych uczniów do włączania się do akcji proponowanych przez bibliotekę szkolną.

                    

           


          ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

          Z okazji Święta Pluszowego Misia w dniach 25-30 listopada przyjdź do biblioteki szkolnej, 

          wypożycz książkę o misiu i weź udział w MISIOWYM WYZWANIU CZYTELNICZYM.
          Szczegóły w bibliotece.

            

           


          “Przerwa na wspólne czytanie” 

           fotorelacja

          W ramach akcji ,,Przerwa na wspólne czytanie”, dzięki Waszemu zaangażowaniu, otrzymaliśmy do biblioteki szkolnej 6 książek z wierszykami autorstwa Michała Rusinka i Katarzyny Huzar – Czub. Przypominam, że jeszcze do 26 listopada można przynosić opakowania po Kinder Mlecznych Kanapkach, które wymienię na kolejne książki. 


          Wystawa książek z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych zgodna z tegorocznym hasłem 
          - Baśnie i legendy z całego świata 

          Zapraszamy do korzystania z księgozbioru biblioteki.


          KAMISHIBAI to świetna nauka i zabawa

          Biblioteka szkolna otrzymała kolejne ilustrowane karty narracyjne do teatrzyku kamishibai zakupione z funduszy Rady Rodziców.

             

          Dziękujemy za wspieranie naszych działań czytelniczych.


          Prace e-biblio trwają nadal...

          Ponad 7000 tys. książek jest już wprowadzonych do księgozbioru głównego w e-biblio.


          Lubię czytać, więc przeczytam..

          Przypominamy, że trwa ogólnopolska akcja czytelnicza „Przeczytam 52 książki w 2021 roku”, do której włączyliśmy się na początku roku 2021. Wielu z Was przyjęło wyzwanie, Ci którzy tego nie zrobili, mogą jeszcze dołączyć. Pamiętajcie, że nadal tworzymy nasze listy przeczytanych książek (lista wyzwań dostępna w bibliotece). Pamiętajcie, że osoby, które przeczytały już 52 książki czytają dalej.  

          Notujemy tytuły, autorów, robimy własne listy, ozdabiamy je w dowolny sposób. Kreatywność mile widziana!  

          Przypominam zasady:  

          Grubość książki - dowolna.  

          Format - też.  

          Bez znaczenia, czy beletrystyka, fantasy, science-fiction, poezja, historyczna czy coś naukowego. Mogą też być LEKTURY.  

          Wersja papierowa, ebooki, audiobooki.  

          Przeczytane książki nie musza pochodzić z biblioteki szkolnej.  

          Cel naszej akcji jest jeden - poszerzamy swoje horyzonty!!!  
           Oliwka z klasy 2 już przeczytała 52 książki!!! 

          Z czytelniczym pozdrowieniem,

          Anna Kowalczyk


          PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH  

          Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. 

          Zapraszamy do biblioteki szkolnej nie tylko po baśnie czy legendy, ale też inne ciekawe książki, zakupione z funduszy Rady Rodziców.

          Dziękujemy. 


          Zakończyliśmy akcję ,,PASZPORT CZYTELNICZY”

            

          Dziękujemy wszystkim dzieciom za zainteresowanie i udział.

          Dyplom i nagroda książkowa wędruje do Oliwii Szczęsnej z 2a i Leny Dzwolak z 8c.

          GRATULUJEMY!


          29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. 

           fotorelacja

          Celem tej akcji jest promocja książki, czytelnictwa i idei głośnego czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki - to już 20 lat akcji!

          Data wiąże się z dniem urodzin Janiny Porazinskiej, autorki książek dla dzieci.

          Włączając się w jego obchody, pani bibliotekarka Ania odwiedziła dzieci z oddziałów przedszkolnych i zaprezentowała najmłodszym czytelnikom teatrzyk Kamishibai i książki w formie ilustrowanych kart narracyjnych.

              

          Dzieci z uwagą wysłuchały bajki ,,Mój przyjaciel Kemushi" oraz opowieści ,,O Panach Palcach".
          Zachęcamy wszystkich do codziennego czytania i przypominamy, że czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnię i buduje więzi międzyludzkie.

          Anna Kowalczyk


          IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczno–Literacki „Buntowniczki”

          Serdecznie zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim „Buntowniczki”, którego Organizatorem jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, a Współorganizatorem - Academy International Wawer.


          W tym roku na uczestników czeka nowe zadanie – stworzenie komiksu!
          Termin dostarczania prac konkursowych mija 13 grudnia 2021r.
          Dokładne wytyczne znajdują się w regulaminie.

          REGULAMIN
          IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego
          „BUNTOWNICZKI” - Komiks

          Idea
          W naszym projekcie postanowiliśmy skupić nasze działania na dziewczynkach i kobietach. Pokazać im, jak wiele mogą osiągnąć, jak silnymi są osobami Daliśmy im narzędzia i prawo do „buntowania się”. Przez trzy edycje projektu pokazywaliśmy przykłady wybitnych kobiet w historii Polski i świata. Od wielkich nazwisk przeszliśmy do tych z naszej małej ojczyzny, o których większość mieszkańców nigdy nie słyszała, a których właścicielki na co dzień zmieniają rzeczywistość na przekór stereotypom i przeszkodom.

          Organizator
          Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, ul. Trawiasta 10 04-618 Warszawa Współorganizatorem konkursu jest Academy International Wawer, ul. 27 Grudnia 52 Warszawa

          1. Cel Konkursu
          • upowszechnianie wiedzy dot. wybitnych kobiet poprzez przystępną formę, jaką jest komiks
          • rozwijanie zainteresowania komiksem wśród dzieci i młodzieży
          • kształtowanie postaw społecznych i patriotycznych
          • pogłębianie wiedzy historycznej
          • upowszechnianie wiedzy na temat wybitnych kobiet
          • doskonalenie mowy ojczystej poprzez własny proces twórczy
          • rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci i młodzieży
          • promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży

          2. Tematyka komiksu:
          Przedmiotem konkursu jest stworzenie komiksu dotyczącego jednego z tematów:
          • Droga do Buntu – jak stałam się Buntowniczką
          • Oto ja! – czego dokonała wybrana Buntowniczka
          UWAGA! Niezależnie od wyboru tematu praca musi nawiązywać do konkretnych kobiet-buntowniczek, żyjących w XXI w (w Polsce i na świecie),
          Zabrania się umieszczania w kompozycji treści obraźliwych, niezgodnych z prawem powszechnie obowiązującym w Polsce, propagujących przemoc, nagannych moralnie lub naruszających powszechnie uznane dobre obyczaje.

          3. Warunki uczestnictwa
          • Konkurs na wykonanie komiksu ma charakter otwarty.
          • Uczestnikami Konkursu mogą być osoby fizyczne lub zespoły autorskie.
          • Projekty komiksu muszą być oryginalne, wykonane specjalnie na potrzeby Konkursu.
          • Zgłoszenie projektu jest bezpłatne.
          • Przystępując do Konkursu każdy Uczestnik potwierdza prawa autorskie do nadesłanego projektu i oświadcza, że nie narusza praw autorskich osób trzecich. Uczestnicy Konkursu ponoszą odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich wynikające z tytułu wykorzystania materiałów jako własnych.
          • Pracę należy podpisać nickiem oraz rokiem urodzenia (np. Zielona Herbata 2010). Prosimy o nie podpisywanie prac imieniem i nazwiskiem – te dane znajdą się w formularzy zgłoszeniowym!
          • Oświadczenia rodziców /opiekunów prawnych dotyczące ochrony danych osobowych, publikacji wyników Projektu przechowuje Dyrektor zgłoszonej szkoły do 30 czerwca 2022 r. (oświadczenia/zgody dostępne w bibliotece szkolnej)
          • Uczestnik konkursu może przesłać jedną lub dwie prace (ale maksymalnie jedną w ramach tej samej kategorii, tematyka prac w obu kategoriach może być różna).
          • W przypadku zgłoszenia większej ilości prac z jednej placówki należy dla każdej pracy wypełnić oddzielny formularz zgłoszeniowy
          • FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY https://forms.gle/kMQz6CcyUXdNFV9L9

          4. Warunki techniczne
          • Prace konkursowe zostaną podzielone na dwie kategorie (formy): krótką i długą.
          o Forma krótka musi posiadać objętość 1 strony A3 (układ wyłącznie pionowy, liczba kadrów na stronie dowolna).
          o Forma długa musi posiadać objętość od 2 do 10 stron A3 (układ wyłącznie pionowy, układ i liczba kadrów na stronie dowolna).

          5. Zgłoszenia, termin i miejsce nadsyłania prac
          • prace należy przesłać lub dostarczyć osobiście do siedziby Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 26, ul. Błękitna 32, 04-663 Warszawa z dopiskiem: KONKURS „Buntowniczki” – w nieprzekraczalnym terminie 13.12.2021r., (liczy się data wpływu do placówki!)

          6. Kryteria oceny:
          • zgodność z tematem
          • oryginalność ujęcia tematu
          • poprawność kompozycji
          • estetyka wykonania
          • umiejętności warsztatowe ucznia, właściwe dla wybranej techniki plastycznej
          • samodzielność wykonania

          7. Postanowienia końcowe
          • Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
          • Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację prac we wszelkiego rodzaju mediach.
          • Prace przechodzą na własność Organizatora i nie są odsyłane Uczestnikom Konkursu.
          • Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w terminach podanych w Regulaminie.
          Zapraszamy do udziału w konkursie! Kontakt do organizatorów:
          Jagoda Wypyszyńska
          adres e-mail: buntowniczkiprojekt@gmail.com


          Kody kreskowe zastąpiły karty książki po 60 latach pracy biblioteki... 


          Jedną z czynności związanych z wdrożeniem systemu e-biblio jest usunięcie z książek

          (ponad 9 tysiący woluminów) papierowych kart książki i zastąpienie ich kodami kreskowymi.

          W pracach bibliotecznych pomagają wolontariusze.

             


          Kolekcja książek od Kinder 


          Biblioteka szkolna ogłasza zbiórkę opakowań po „Kinder mlecznej kanapce”. Za każde uzbierane 15 opakowań możemy otrzymać do biblioteki książkę Michała Rusinka wydaną w ramach akcji „Przerwa na wspólne czytanie”.

          Każda książka to aż 64 kolorowe strony z ilustracjami i wierszami w twardej oprawie!

          Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się pozyskać całą serię książeczek, tak aby każdy z Was mógł je wszystkie wypożyczyć i przeczytać!

          Potrzebnych jest aż 45 opakowań!!!

          Dlatego zachęcamy do przynoszenia nawet pojedynczych opakowań do biblioteki. Im szybkiej zbierzemy opakowania, tym większa szansa, że uda nam się odebrać wszystkie książeczki z serii.


          Akcja szkolna trwa do 21 października 2021 roku.


          „ALE KOSMOS!” – 
          CYKL SPOTKAŃ ONLINE POŚWIĘCONYCH LITERATURZE S-F I FANTASY 

          W związku z obchodami Roku Stanisława Lema nasza szkoła kontynuuje udział w projekcie ,,ALE KOSMOS!” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy.

          Cykl spotkań online poświęconych szeroko pojętemu kosmosowi oraz literaturze s-f i fantasy jest adresowany do najtrudniejszego odbiorcy – dzieci i młodzieży w wieku 12-16 lat, niezainteresowanego czytaniem.

          W ramach projektu odbywają się co miesiąc wydarzenia online w formie spotkań autorskich, warsztatów, transmisji na żywo prezentujących twórczość rodzimych pisarzy i pisarek science-fiction i gatunków pokrewnych, popularyzatorów literatury i wiedzy, w tym nauk ścisłych, blogerów, twórców gier, pokazy eksperymentów, filmów.

          Największy nacisk położony jest na promocję czytelnictwa, zdobywanie wiedzy i pobudzenie twórczości własnej dzieci i młodzieży.

          Projekt trwa od kwietnia do grudnia 2021 roku. W każdym miesiącu wystąpi jeden lub dwóch pisarzy, pisarek lub badaczy. Tematyka jest różnorodna lecz zawsze związana z szeroko pojętym uniwersum. Odbędą się spotkania omawiające warsztat pisarza sci-fi i fantastyki (np. skąd się biorą pomysły na książki, jak tworzy się alternatywne światy, jak pisać książki etc.), tworzenie gier (od książki do gry, co może szczególnie zainteresować naszą młodzież), a także prelekcje o budowie kosmosu, gwiazdach w sensie naukowym ale i literackim, konkursy połączone z wykładem. W projekcie zgodzili się wystąpić znani i nagradzani autorzy książek oraz lubiani przez młodzież badacze i propagatorzy wiedzy. W ramach wydarzenia w mediach społecznościowych Biblioteki wawerskiej oraz w aplikacji Teams dla szkół wystąpią: Michał Gołkowski, Anna Szumacher, Marcin Podlewski, Magdalena Kucenty, Radek Grabarek, Beata Kenig, Marcin Rusnak, Jagna Rolska, Jerzy Rafalski, Krystyna Chodorowska, Kazimierz Ciepielowski, Przemysław Staroń.
          9 kwietnia cykl spotkań otworzył p. Marcin Podlewski prelekcją i pokazem „Kosmiczni Żeglarze” o istniejących i fantastycznych napędach statków kosmicznych w literaturze i w filmie, a zamknie w grudniu opowieścią „Galaktografia” - czyli prelekcją na temat Wszechświata, jego odkrywania i map galaktycznych dla pisarzy fantastyki.
          Kolejne spotkanie z cyklu odbędzie się 17 września o godzinie 10.00. Z dziećmi i młodzieżą spotka się Przemysław Staroń - psycholog i kulturoznawca, wykładowca Uniwersytetu SWPS i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie oraz współzałożyciel Centrum Rozwoju Jump, w ramach którego wspiera rozwój i stymuluje umiejętność myślenia młodzieży, dorosłych i seniorów. Nauczyciel dyplomowany, autor książki ,,Szkoła bohaterek i bohaterów" (mamy w bibliotece), twórca Zakonu Feniksa, nagrodzony przez Komisję Europejską orędownik spotkań pokoleń. Wybrany Człowiekiem Roku 2019 w kategorii ,,Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników Gazety Wyborczej. Wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej ,,Za naprawianie świata". Finalista Nauczycielskiego Nobla - Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050. Tutor niemal 50 finalistów i laureatów Olimpiady Filozoficznej, fan kreatywnego nauczania, jako prekursor Snapchata w edukacji nazywany profesorem Snapem. Nauczyciel Roku 2018.

          Wierzymy, że spotkania poprowadzone przez znane i popularne wśród młodzieży osoby, połączone z niebanalnymi pokazami będą bardzo ciekawą ofertą wspierającą i uzupełniającą naukę zarówno języka polskiego jak i przedmiotów ścisłych.
          Anna Kowalczyk
          Przygotowujemy karty czytelnika dla uczniów i nauczycieli  

          Karty zostały wygenerowane w systemie e-biblio. Niedługo będą do odbioru w bibliotece szkolnej. 

          Przy użyciu karty czytelnik wypożyczy lub zwróci książkę. 


          Uwaga! Uwaga!

          Właściciele PASZPORTÓW CZYTELNICZYCH oddają wypełnione paszporty do 30 września do biblioteki szkolnej.
          Jesteśmy bardzo ciekawi co czytaliście podczas wakacji.


          Trwa wydawanie podręczników i ćwiczeń... 

          W tym roku szkolnym klasom 2, 5 i 8 wypożyczamy komplety podręczników już za pomocą systemu e-biblio.

          Pracę biblioteki wspierają też wolontariusze.

          Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

               


          Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 

          Od 24 sierpnia  w bibliotece szkolnej trwają prace związane z opracowywaniem podręczników na nowy rok szkolny. 

                

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 86 im. Bronisława Czecha
      • ul. Koryncka 33 04-686 Warszawa Poland
      • 22 812 01 28 dodatkowy numer - świetlica: 601878915 dodatkowy numer - oddz. przedszk: 723245104
      • poniedziałek, czwartek: godz. 8.00-16.00; środa, piątek: godz. 7.00 - 15.00
      • e-mail: iod.wawer@edukompetencje.pl
      • https://www.facebook.com/sp86warszawa/
  • Galeria zdjęć

      brak danych