• Rekord dla Niepodległej

     • Szkoła Podstawowa nr 86 włączyła się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez MEN „Rekord dla Niepodległej”.

      Dnia 9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11 cała społeczność uczniowska, nauczyciele i pracownicy szkoły uroczyście odśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Wszyscy czuli tę szczególną atmosferę, ubrani w stroje galowe z kotylionami  z przejęciem i dużym zaangażowaniem uczcili 100 - lecie Niepodległości Polski. Były chwile wzruszenia, pamiątkowe zdjęcia i radość z wolnej Polski.

      Wioletta Pawlak

       

       

      Fotorelacja

     • Warsztaty plastyczno - techniczne EKOLOGICZNE CHOINKI

     • Dnia 30.10.2018r. w naszej klasie odbyły się warsztaty plastyczno - techniczne pt. Ekologiczne Choinki.
      Wszystkie dzieci bardzo się starały, aby ich prace były ciekawe. Choinki są przepiękne. Ekologiczne, wspaniale ozdobione łańcuchami, koralikami oraz gwiazdkami. Prace dzieci zostaną wystawione do sprzedaży podczas imprezy rodzinnej Senior dla Juniora, która odbędzie się 24.11.2018r. w szkole.
      ⇔ A oto efekt naszych prac:

       

       

      Agnieszka Wróbel

      Fotorelacja

     • Życzenia dla Polski

     • "Sto lat temu, po dzisięcioleciach niewoli, Polska wróciła na mapę świata. Kolejne dekady obfitowały w sukcesy i wielkie tragedie, chwile triumfu i momenty klęski. Wszystkie je Polska przetrwała".

      Uczniowie SP Nr 86, wraz z całym narodem, również świętowali 100 odzyskania niepodległości przez Polskę. Czego można życzyć naszej Ojczyźnie? Jak widzimy Jej przyszłość i za co jesteśmy Jej wdzięczni? Każdy przedstawiciel społeczności szkolnej miał mżliwość wpisania życzeń dla Polski w  ksiegę pamiatkową. Bedzie ona szczególnym darem dla nastepnych pokoleń uczniów i wspaniałą pamiątką tego wyjatkowego jubileuszu.

      Aneta Moryń

     • Świętowanie 100-lecia Odzyskania Niepodległości - grupy 3 i 4-latków

     • 9 listopada 2018r. o godz. 1111 w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości grupy 3 i 4- latków zaśpiewały 4-zwrotkowy hymn narodowy. 

      Wychowawczynie grup 3 i 4-latków

      Fotorelacja

     • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

     • Grupa 4-latków dnia 08.11.2018 z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania stworzyła samodzielnie piramidę zdrowego żywienia oraz przygotowała  "Zdrowe, wesołe kanapki".

      Jolanta Jackiewicz
      Kamila Matuszewska

      Fotorelacja

     • Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w Unihokeja

     • W dniu 5 listopada w hali sportowej na ul. Poezji 5 w Falenicy odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Wawer w unihokeja. Drużyna dziewcząt  SP 86 klas V-VI zdobyła wicemistrzostwo Wawra. Dziewczęta dzielnie walczyły w finale, dopiero rzuty karne przesądziły o wyniku meczu.

      Skład drużyny: Róża Fila – bramkarz, Lena Dzwolak, Maria Strzelczyk, Zuzia Kowalska, Laura Nogal, Anna Rynowiecka, Julia Spinkiewicz.

      Serdecznie dziewczętom gratulujemy!

      opiekun- Teresa Keler

     • Warsztaty komiksowo-historyczne klasa 6b w Kulturotece 

     • 29 października klasa 6b wzięła udział w warsztatach komiksowo - historycznych, połączonych ze zwiedzaniem nowego budynku biblioteki publicznej. Spotkanie poprowadziła pani Monika Rudnicka - autorka komiksu Tajemnica 13 portali, wydanego z okazji 150-lecia powstania gminy Wawer. Na bazie wspomnianego komiksu, autorka przybliżyła zebranym historię dzielnicy, począwszy od Prasłowian poprzez okres wojen napoleońskich, okupację hitlerowską, zrywy solidarnościowe a skończywszy na współczesnym wizerunku Wawra. Uczniowie zapoznali się z bogatą historią lokalną dzielnicy, nauczyli się podstaw rysowania komiksu a także wzięli udział w konkursie wiedzy o Wawrze w postaci specjalnej gry planszowej, zaprojektowanej przez panią Monikę.

      Drugą część spotkania prowadziła pani, która na co dzień pracuje w Kulturotece. Uczniowie dowiedzieli się, co kryją regały biblioteczne, na czym polega praca bibliotekarza oraz zapoznali się z zasadami wypożyczania książek. 

      Wyjście zorganizowała biblioteka szkolna przy  współpracy z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Wawer, w ramach inicjatywy realizowanej zgodnie z Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa.

      Agnieszka Gajek
      Anna Kowalczyk

      Fotorelacja

     • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny.

     • Dnia 24 października 2018r. uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej nr 86 wzięli udział w zajęciach zorganizowanych w ramach kampanii społecznej pod hasłem „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Zajęcia prowadzili Mateusz Rokicki i Jarosław Kłosiński z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Andrzej Saski z Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, Emilia Liberacka i Sławomir Bakalarski z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, st. sierżant Małgorzata Gębczyńska i aspirant Katarzyna Puszczyk z Rejonowej Komendy Policji w Warszawie.

      Celem akcji było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy, a im bardziej jest widoczny, tym lepiej.

      Dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań, które mogą uratować własne życie, jak również innych uczestników ruchu drogowego.

      Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod fachowym nadzorem ratownika medycznego. Uczyli się, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, mogli wykonać zabieg resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomie, a także dowiedzieć, do czego służy i jak działa defibrylator. 

      Funkcjonariusze policji podczas zajęć omawiali rodzaje zagrożeń, na jakie młodzi ludzie są narażeni w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. W tym celu uczniowie obejrzeli film edukacyjny „…tak, chcę być bezpieczny”, poświęcony szeroko pojętym zagadnieniom bezpieczeństwa i profilaktyki. Znaleźli w nim m.in. odpowiedzi na pytania: jak poruszać się bezpiecznie po drodze, jak zachować bezpieczeństwo podczas zabaw, co  powinno się zrobić w sytuacji, gdy zaczepia nas obca osoba, czy powinno się kontynuować internetową znajomość z nieznajomym?

      Egzaminatorzy WORD-u poprowadzili pogadankę na temat konieczności posiadania karty rowerowej dla osób niepełnoletnich między 10 a 18 rokiem życia. Zwrócono także uwagę na kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na zagrożenia wynikające z niezapinania pasów bezpieczeństwa w samochodach. Młodzież miała również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokonując przygotowany tor rowerowy odpowiednio wyposażeni w odblaskowe kamizelki oraz kaski na głowę.

      W trakcie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali upominki w postaci zestawów elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni i bezpieczni. 

      Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a nabyte podczas nich umiejętności na pewno przydadzą się w sytuacjach praktycznych. 

      Agnieszka Ornoch

      Aneta Kamola

       Fotorelacja

     • Ślubowanie

     • Dnia 9 października 2018 roku był dniem szczególnie ważnym dla pierwszoklasistów, gdyż zostali  pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 86 w Warszawie. Uroczystość odbyła się w obecności najbliższych i zaproszonych gości. Starsi uczniowie przyjęli pierwszaków do szkolnego grona. Każda klasa pierwsza zaprezentowała krótki programy artystyczny, po którym pan dyrektor pasował dzieci na uczniów. Miłym akcentem, integrującym społeczność szkolną ze środowiskiem lokalnym, było osobiste zapoznanie się pana dyrektora z rodzicami. W salach lekcyjnych czekały na dzieci dodatkowe niespodzianki: wręczenie okolicznościowych dyplomów i słodki poczęstunek.            

      Grażyna Mijalska, Grażyna Abratowska, Ewa Wiewióra


      Fotogaleria

     • Otwarcie ścieżki biegowej "Lucerny"

     • W dniu 19 października 2018 roku nasze dzieci z klasy 5a uczestniczyły w otwarciu ścieżki biegowej "Lucerny".

       Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Leszek Baraniewski

      Rafał Więckowski

     • Pola Nadziei

     • Nasza szkoła po raz kolejny (dziewiąty) włączyła się w akcję „Pola Nadziei”, której patronuje Fundacja „Pomóż Im” prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci. Tegorocznym mottem są słowa francuskiego pisarza: Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć.

      „Pola nadziei” to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „Pól Nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.

      Powyższe cele są realizowane poprzez organizację szkoleń dla wolontariuszy, zajęć w szkołach i przedszkolach. 

      Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 86 zakupili 250 cebulek kwiatów, które 9 i 10 października posadzili w przyszkolnym ogródku. Otrzymany z zakupu cebulek dochód zostanie przeznaczony na wsparcie hospicjum.

      Dnia 16 października 2018r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z księdzem Pawłem Smierzchalskim, pracownikiem Hospicjum Księży Marianów. Uczniowie wysłuchali wzruszających historii, poznali różne sposoby udzielania pomocy potrzebującym, dowiedzieli się, że każdy, kto chce poświęcić odrobinę swojego czasu, może zostać wolontariuszem. 

      Na zakończenie spotkania uczniowie przekazali księdzu własnoręcznie wykonane pocztówki i obrazki dla podopiecznych hospicjum.

      Aneta Moryń
      Maria Karwowska
      Beata Gąssowska

     • "Dzień Papieski" w Szkole Podstawowej pachniał kremówkami...

     • Nasi uczniowie, już po raz kolejny, aktywnie włączyli się w obchody osiemnastego Dnia papieskiego. W tym roku, ten dzień był wyjątkowy i szczególny, ponieważ obchodziliśmy jednocześnie 40 rocznicą pontyfikatu Jana Pawła II. W Dniu Papieskim, poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych w Polsce i na świecie, przypominane jest nauczanie Jana Pawła II, ale tego dnia również odbywa się zbiórka funduszy na „żywy pomnik” Papieża – Polaka: stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

      Uczniowie, nauczyciele, rodzice i cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 86 z wielkim zapałem i hojnie włączyli się w zbiórkę funduszy na pomoc swoim, będącym w potrzebie, kolegom i koleżankom ze szkoły. Kupując ulubione ciastko Jana Pawła II, kremówkę papieską, udało nam się zebrać środki na pomoc i wsparcie dzieci z SP 86

      Dziękujemy za pomoc i udział w naszej charytatywnej akcji. Do zobaczenia za rok!

       

       

      Aneta Moryń

     • "Insekty" w szkole

     • „Insekty” w szkole

      Dzieci z oddziału przedszkolnego 01 uczestniczyły w piątek, 19 października, we wspaniałej lekcji bibliotecznej prowadzonej przez p. bibliotekarz Annę Kowalczyk. Lekcja była wyjątkowo ciekawa i obejmowała wykład, ćwiczenia z wykorzystaniem zmysłów, ćwiczenia praktyczne, pokaz wspaniałych owadzich eksponatów oraz ... bezpośredni kontakt z przedstawicielami insektów, czyli patyczakami. Radości było co niemiara!

      Każde dziecko mogło zobaczyć i dotknąć zatopionych w pleksi owadów, wcielić się w rolę entomologa, posłużyć się siatką do łapania owadów, fachowo, zgodnie z instruktażem, wyjąć owada (sztucznego) z siatki oraz przenieś go, w celu obserwacji, do pudełka ze szkłem powiększającym. W ciszy, z zamkniętymi oczami, dzieci wsłuchiwały się w odgłosy świata owadów oraz opisywały miejsca, które kojarzyły się im z usłyszanymi dźwiękami. Końcowym i kulminacyjnym elementem wykładu były bliskie spotkania z patyczakami. Odważni i chętni „zerówkowicze” śmiało mogli wziąć do rąk prześlicznego patyczaka.

      Wszystkie buzie były uśmiechnięte i zadowolone :) Dzieci otrzymały również od pani bibliotekarki, Anny Kowalczyk, piękne zakładki i kolorowankę przedstawiająca patyczaka, za co gromko i z wdzięcznością podziękowały.

      Dziękujemy pani Aniu za cudowną lekcję i czekamy na więcej!

      Aneta Moryń i Anna Szyszko

     • Trójbój lekkoatletyczny

     • W dniu 17.10.2018r. na obiekcie sportowym OSIR Syrenka ul. Starego Doktora 1 w Marysinie Wawerskim odbył się trójbój lekkoatletyczny. Dzieci startowały w trzech konkurencjach: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal. Zawody odbywały się w duchu fair play, zawodnikom sprzyjała piękna słoneczna pogoda . Drużyna chłopców w składzie : Krzemień Oliwier, Laskowski Adrian, Spinkiewicz Jan, Zaprzałek Franek, Borko Michał oraz Paszkowski Julek wywalczyła medal zajmując III miejsce. Zawodnicy zostali uhonorowani brązowymi medalami oraz otrzymali upominek dla szkoły w postaci sprzętu do ćwiczeń.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!

     • Szkoła Podstawowa Nr 86 im. Bronisława Czecha na podium mistrzostw Warszawy

     • Szkoła Podstawowa nr 86 im. Bronisława Czecha na podium Mistrzostw Warszawy. Finały indywidualnych biegów przełajowych odbyły się 4 października 2018 r., po raz drugi na terenach warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Zawody przebiegały sprawnie, dodatkowym atutem była słoneczna pogoda. Uczniowie SP 86 licznie i godnie reprezentowali Dzielnicę Wawer w składzie: Maria Strzelczyk, Julia Spinkiewicz, Julek Paszkowski, Adrian Laskowski, Adam Ajewski oraz Kacper Dakowicz.

      Ogromnym sukcesem okazał się start w kategorii dziewcząt na dystansie 800 m - Marysi Strzelczyk, która wywalczyła podium zajmując 3 miejsce !!!.

      Gratulujemy.

      Teresa Keler

     • Dzielnicowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej

     • Podczas zawodów piłkarskich rozgrywanych w ramach Mistrzostw Dzielnicy Wawer, nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce. Mecze były rozgrywane w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy silnym wietrze i ciągłych opadach. Mimo tych niedogodności nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, kończąc turniej z brązowymi medalami. Wielkie brawa należą się  drużynie, która wystąpiła w następującym składzie: B. Byśkiniewicz, O. Farkas, A. Pawłowicz, J. Pyzik, K. Dakowicz, B. Gawryś, O. Laskowski, M. Nadstawny, P. Świstek, F. Wernikowski.

      opiekun - piotr Kościuch

     • WARSZAWO … Pamiętamy!

     • Dnia 2 października przypadała rocznica upadku powstania warszawskiego. Uczniowie SP nr 86 wzięli udział w dwóch projektach upamiętniających bohaterów walk i  ludność cywilną Warszawy.

      Inspirując się książką Mirona Białoszewskiego „Pamiętnik z powstania warszawskiego” chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym poświęconym sytuacji ludności cywilnej w powstaniu.

      Poniżej przedstawiam wyniki:

      I miejsce - Konrad Wasilewski, kl 3c

      II miejsce - Kinga Batóg, kl. 6a

      III miejsce -ex aequo - Jan Procner, kl. 8c /Anna Frączek, kl. 5b

       

      wyróżnienia:

      - Nina Aniserowicz, kl. 4c

      - Tomasz Kaproń, kl. 5a

      - Wiktoria Ratyńska, kl. 5d

       

      W tym szczególnym dniu,  każdy uczeń mógł uczcić pamięć powstańców zakładając patriotyczne  symbole, obejrzeć wystawę pokonkursową, a na każdej przerwie w sali 134 uczniowie mogli pośpiewać powstańcze piosenki. W myśl zasady: śpiewać każdy może … - chętnych uczniów nie brakowało. 

       Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie dziękuję.

       Wioletta Pawlak

     • Vivat chłopcy z 4d !!!

     • Pod tym hasłem dziewczynki z kl. 4d  przygotowały moc atrakcji dla swoich 12 chłopców.

      W czasie godziny wychowawczej chłopcy brali udział w różnych konkurencjach. Rywalizowali o tytuł SUPERCHŁOPCA KL. 4D. Dziewczynki przygotowały 3 konkursy. Na początku musieli odgadnąć marki samochodów, następnie pięknie się uśmiechnąć po zjedzeniu cytryny, a na końcu rozwiązać kalambury. Wszyscy chłopcy dzielnie walczyli o tytuł SUPERCHŁOPCA. Ostatecznie, po podsumowaniu zebranych punktów, specjalna komisja ogłosiła wyniki:

      1. miejsce uzyskali ex aequo: Jakub Baczyński /Olivier Pietrzak

      2. miejsce ex aequo: Adrian Waśkiewicz /Maksymilian Olkowski

      3. miejsce otrzymał Franciszek Laszuk

      Dziewczęta udekorowały wszystkich chłopców specjalnie przygotowanymi medalami i zaprosiły na mały, słodki poczęstunek. Dzięki rodzicom chłopcy dostali upominki w postaci plasteliny slime. Na zakończenie zajęć chłopcy podziękowali dziewczynkom za przygotowaną uroczystość  i wspólnie posprzątali salę. Dziewczynki, już czekają do 8 marca...

      Wioletta Pawlak

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • Dnia 26 września 2018 roku  w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Nauczyciele przeprowadzili  lekcje europejskie  na temat kultury i języków krajów wspólnoty. Podczas przerw słuchaliśmy piosenek w różnych językach obcych. Uczniowie i nauczyciele ubrali się tego dnia w kolorach flag i symboli krajów europejskich.
      W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych odbył się konkurs promujący naukę języków obcych. Dzieci wykonały projekty językowo- plastyczne.Przedstawiamy laureatów konkursu:

      -klasa 2- Pola Jankowska
      -klasa 4 - Jan Majchrzak
      -klasa 5- Mateusz Wojtuniak
      -klasa 6 - Natalia Baczyńska
      -klasa 8 - Natalia Kornaszewska


      Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
      Nauczyciele języków obcych

     • Dzielnicowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych.

     • W dniu 20.09.18 roku odbyły się Dzielnicowe Zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza szkoła po zaciętej rywalizacji, trzymającej w napięciu do ostatnich metrów zdobyła pierwsze miejsce. Trasa biegu znajdowała się na stadionie PKS Radość oraz w pobliskim lesie, była trudna i wymagająca. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za ukończenie biegu. SP 86 w zwycięskim biegu reprezentowali następujący zawodnicy: A. Ajewski, K. Kopacki, A. Laskowski, M. Borki, O. Jabłoński, J. Paszkowski, S. Stankiewicz, Sz. Szatkowski, T. Kusz, R. Remi, J. Spinkiewicz.

      opiekunowie - Teresa Keler, Piotr Kościuch

       

     • Dzień Przedszkolaka

     • 20.09.2018 w grupie 3-latków odbył się DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

      Joanna Wasiak
      Katarzyna Piętka

      Fotorelacja

       

     • Klasa 2c w Wiosce pod Kogutem

     • Dnia 14.09 2018r. byliśmy na wycieczce integracyjnej w ośrodku agroturystycznym Wioska Pod Kogutem koło Zalesia Górnego.

      Dzieci zwiedziły Mini Zoo. Poznały tajemnice lasu, rodzaje drzew iglastych i liściastych, warstwy lasu, utrwaliły zasady zachowania w lesie. Podczas spaceru znalazły norę lisa!

       Agnieszka Wróbel

       Fotorelacja

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • Inspiracją do powstania Międzynarodowego Dnia Kropki była książka Petera H. Reynoldsa pt.:"The Dot". Główną bohaterką jest mała dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki jednej małej kropce uwierzyła w siebie. Dzień Kropki jest zatem świętem kreatywności, odkrywania talentów oraz pokonywania trudności. Przypomina wszystkim uczniom, że każdy z nich nosi w sobie jakiś talent, czasami tylko trzeba go odkryć. Tak jak zdolności małej i nieśmiałej Vashti zostały odkryte przez nauczycielkę plastyki, tak i w naszej szkole pomagaliśmy uczniom zastanowić się nad ich talentami.

      Świętowaliśmy ten dzień w iście kropkowym wydaniu. Kropki gościły na naszych ubraniach, stały się motywem przewodnim części lekcji, a także pojawiły się na wybiegu szkolnym w postaci pięknych krop narysowanych przez dzieci. W środku każdej z nich uczniowie wpisywali swoje imiona oraz talenty.

      Było słonecznie, radośnie i kolorowo. Cieszymy się, że Vashti mogła towarzyszyć nam tego dnia.

       

      Aneta Kamola, Joanna Walczak

       Zdjęcia

     • Udział pocztu sztandarowego SP nr 86 w 79 rocznicy Bitwy Falenickiej

     • Dnia 19 września odbyły się uroczystości upamiętniające Polaków walczących w 1939 r. w bitwie pod Falenicą. Poczty sztandarowe z wawerskich szkół i zaproszeni goście uczestniczyli we Mszy Św. w Aleksandrowie, a następnie przy asyście honorowej WP złożyli  kwiaty na cmentarzu poległych.

      Wioletta Pawlak

     • Z Mezopotamii do Wawra…

     • Uczniowie klas 5 przenieśli się do czasów starożytnych, do cywilizacji Sumerów. Podczas lekcji historii próbowali pisać pismem klinowym. Każdy uczeń przyniósł na lekcję tekturkę, plastelinę i wykałaczkę. Każde dziecko starało się precyzyjnie przedstawić wybrany znak pierwszego pisma. Głównym celem zajęć było utrwalenie poznanych wcześniej osiągnięć pierwszych cywilizacji.

      Było trochę stresu, dużo zabawy, ale i  satysfakcja, że się udało…

      Wioletta Pawlak

     • Przedszkolaki dbają o zdrowe zęby.

     • Pasta, szczotka, mydło, ciepła woda... ta przygoda jest już doskonale znana naszym dzielnym przedszkolakom z 01. Wiedzy jednak nie jest zbyt wiele i dlatego 28 września nasza niezastąpiona pielęgniarka p. Agnieszka Grzybowska zaprezentowała dzieciom wykład dotyczący higieny jamy ustnej. Wykład był dopełniony praktycznym pokazem szczotkowania zębów z wykorzystaniem dużej szczoteczki i sztucznej szczęki. Każde z dzieci, pod czujnym okiem pani pielęgniarki, mogły nauczyć się  prawidłowych ruchów szczotkowania zębów.  Zajęcia zakończyły się wspólnym odśpiewaniem piosenki o myciu zębów. Dziękujemy pani pielęgniarce za wspaniałe spotkanie!

      Aneta Moryń i Anna Szyszko

     • Dzielnicowe Mistrzostwa Wawra w Biegach Przełajowych

     • W dniu 17.09.2018r. na Stadionie PKS Radość odbyły się Dzielnicowe Mistrzostwa Wawra w biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV-VIII.

      Reprezentacja dziewcząt w składzie: Strzelczyk Maria, Konaszczyc Aleksandra, Jeż Lena, Fabisiak Magda, Dzwolak Lena, Fila Róża, Balicka Ola, Rynowiecka Ania, Spinkiewicz Julia, Kantsevich Małgorzata, Wścieklicka Joanna, Guzewicz Anna, Kowalska Marcelina, Bladziak Klaudia, Bazylewicz Ola, Rynowiecka Marysia, Rzeszotarska Maja, Hodorska Zuzanna, Popławska Patrycja,

      Reprezentacja chłopców w składzie: Stankiewicz Stanisław, Tymoteusz Kusz, Paszkowski Julek, Szadkowski Szymon, Laskowski Adrian, Spinkiewicz Jan, Rokkan Remi, Borko Michał, Jabłoński Oskar, Gawryś Bartek, Nadstawny Mateusz, Dakowicz Kacper, Ajewski Adam, Kopacki Kacper.
      Wszystkim serdecznie dziękujemy  za godne reprezentowanie naszej szkoły na forum Dzielnicy Wawer. 
      Najlepsi będą reprezentowali  Dzielnicę Wawer  w Mistrzostwach Warszawy. Wśród dziewcząt: Strzelczyk Maria (5m), Spinkiewicz Julia (5m), Kantsevich Małgorzata (9m).
      Wśród chłopców: Paszkowski Julek (4m), Dakowicz Kacper (4m), Ajewski Adam (8m), Laskowski Adrian (9m). 

      opiekunowie - Teresa Keler, Piotr Kościuch

     • Ogólnopolska Akcja Narodowego Czytania

     • Dnia 11 września w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja Narodowego Czytania, nad którą patronat honorowy sprawuje Para Prezydencka. Tegoroczna 7 edycja  miała na celu zarówno promowanie czytelnictwa, jak i uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szkoła po raz pierwszy włączyła się do tej akcji.

      Lekturą Narodowego Czytania 2018 było wybitne dzieło Stefana Żeromskiego Przedwiośnie. Akcja skierowana była  do uczniów  klas VII i VIII oraz III gimnazjum. Organizatorem wydarzenia  była biblioteka szkolna.

      Uroczystość  rozpoczęła się od  odczytania Listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, następnie przedstawiono cele akcji oraz wprowadzono uczestników w tematykę utworu. Fragmenty Przedwiośnia odczytali: nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice. Na wydarzenie została  przygotowana scenografia w barwach narodowych oraz gazetki i tablice dotyczące Stefana Żeromskiego i  jego twórczości oraz wystawa różnych wydań powieści. O oprawę muzyczną zadbał nauczyciel muzyki pan Karol Szulborski. Pod jego kierownictwem, grupa muzyczna nauczycieli, wykonała specjalnie na tę uroczystość napisaną  przez pana Karola pieśń pt. Legenda o Białym Orle. Na zakończenie czytania, w przyniesionych egzemplarzach Przedwiośnia,  były  przybijane pamiątkowe stemple.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

     • Dnia 3 września 2018r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019.
      Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Pan dyrektor Bartłomiej Wesołowski przywitał wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Szczególną obecnością zaszczycili nas zastępca Burmistrza Dzielnicy Wawer pan Zdzisław Gójski oraz ksiądz proboszcz Tadeusz Olaczek. Po uroczystości uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 86 im. Bronisława Czecha
   • ul. Koryncka 33 04-686 Warszawa
   • sp86@edu.um.warszawa.pl
   • (0-22) 812 01 28 dodatkowy numer - świetlica: 601878915 dodatkowy numer - oddz. przedszk: 723245104
   • poniedziałek, wtorek, czwartek: godz. 8.00-16.00; środa, piątek: godz. 7.00 - 15.00
   • Marcin Wasążnik sp86@edu.um.warszawa.pl
   • sp86@edu.um.warszawa.pl
 • Galeria zdjęć

  • Życzenia dla Polski
  • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - grupa 3latków
  • Świętowanie 100-lecia Odzyskania Nieodległości w grupie 3-latków i 4-latków
  • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania - grupa 4latków
  • "Rekord dla Niepodległej"
  • Wyjście na Plac Straceń - grupa 3latków
  • Wycieczka na Farmę dyń - grupa 3latków
  • Warsztaty komiksowo-historyczne w Kulturotece kl. 6b
  • Patyczaki w szkole
  • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny.
  • Warszawo... Pamiętamy!
  • Wycieczka na pocztę - grupa 3latków