• RELIGIA

DROGA KRZYŻOWA

PIĄTEK 17.00

ROCZNICA KOMUNII w 2017 r.

11 czerwca o 12.00

spowiedź 2 czerwca o 17.00(to też pierwszy piątek)

Przypominam o pierwszych piątkach miesiąca. Najbliższy już 02.09.2016r. Spowiedź w kościele od 17.00. Bardzo proszę, aby dzieci zabrały modlitweniki, a w nich pierwszopiątkowe książeczki - z podpisaną datą.

-------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------

BOŻE CIAŁO 2016

Zapraszam serdecznie w czwartek 26 maja o 11.00 na Uroczystość Bożego Ciała. Przypominam, że jest to święto nakazane. Po mszy uroczysta procesja ulicami Wawra. Dziewczynki przychodzą w białych sukienkach i przynoszą koszyczki do sypania kwiatów. Chłopcy w strojach komunijnych zaproszeni są do orszaku ze wstęgami przy chorągwiach.

PROŚBA O GŁOS w KONKURSIE!!!! STYCZEŃ 2016 r.

SUKCES!!!!! MAMY II MIEJSCE w POLSCE!!!!

JESTEŚMY JUŻ NA 3 miejscu!!!!TAK NIEWIELE BRAKUJE DO 2 miejsca - ok 55 głosów!

W naszej szkole uczniowie wykonali tradycyjną szopkę. Została ona zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu. Zwracamy się z prośbą o zagłosowanie na tę szopkę TYLKO DO SOBOTY można GŁOSOWAĆ (szopka nr 33):

Szopka została wykonana z przeróżnych materiałów: butelek, tkanin, papieru, waty, plastiku, itp. Przedstawia tradycyjną scenę narodzin Jezusa przy którym stoi Maryja i Józef. Towarzyszą im bielutkie owieczki. W tle aniołowie śpiewają hymn uwielbienia. Do szopki przyszli mieszkańcy Betlejem spragnieni pokoju oraz podążają trzej królowie. Stajenka ma metr wysokości, a każda z postaci ok. 15-20 cm. Szopkę wykonały dzieci z klas 2-3.

W listopadzie pamiętajmy o modlitwie za zmarłych.

------------------------------------------------------------------------------------------

DROGA KRZYŻOWA w piątki o 17.00

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie religinym na postać Apostoła (kl.1-3) lub prezentacje o Apostole (kl.4-6). Informacje w KONKURSACH.

WYSTAWA "MATKA BOŻA LORETAŃSKA W NASZEJ PARAFII"

Serdecznie zapraszam na konkursową wystawę prac dzieci z naszej szkoły, która ma miejsce w kościele pod wezwaniem Św.Benedykta Patrona Europy. Od 18 maja można oglądać i głosować na najładniejszą pracę. Każdego dnia można oddać jeden głos - wrzucając karteczkę z numerem pracy do specjalnej urny.

ROCZNICA I KOMUNII

1 czerwca o 12.00

składka do końca kwietnia na dekorację kościoła, kwiaty dla księży, intencję i ofiarę

strój komunijny, ewentualnie galowy

dzieci z książeczkami pierwszopiątkowymi niosą je w darach

Zostań św. Mikołajem i opłać roczną prenumeratę miesięcznika HOBE w Rwandzie!
          Wynosi ona jedynie 2 zł!
          Za cenę jednego batona możesz sprawić radość rówieśnikom w Rwandzie przez cały rok
          Dając dziecku możliwość nauki czytania, czynisz go reżyserem własnego życia!

PIENIĄDZE ZBIERAMY W SZKOLE. SZKOŁA KTÓRA UFUNDUJE NAJWIĘCEJ PRENUMERAT - ZOSTANIE ODWIEDZONA PRZEZ MISJONARZA>

Zbieramy ostemplowane znaczki, wycięte z koperty lub kartki półcentymetrowym marginesem (nie mogą to być znaczki odklejone jak do klasera). Przesyłane na nasz adres, sprzedajemy je jako tzw. makulaturę filatelistyczną. Pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczone są na animację misyjną.

Każdego roku dzięki dobrej woli szkół i osób prywatnych z całej Polski docierają do nas dziesiątki a nawet setki kilogramów znaczków. Dzięki pieniądzom Ze zbiórki znaczków do wielu szkół mogli pojechać ze swoją katechezą misjonarze. Gorąco zachęcamy do akcji i dziękujemy za widzialne zaangażowanie szkół w zbiórkę znaczków.