• KOŁO MISYJNE 2014/15

• SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

Na naszym ostatnim spotkaniu przed świętami dekorowaliśmy pierniczki:

DZIEŃ AFRYKAŃSKI

10 grudnia Koło Misyjne było gospodarzem Dnia Afrykańskiego.

Koło Misyjne ubrane w stroje afrykańskie zorganizowało promocję spotkania. Nasze zaproszenie było nawet na portalu ogólnopolskim salvatti.pl. Na spotkanie z p.Martyną Jodłowską - pasjonatką podróżniczką i świecką misjonarką przyszło wielu gości. P.Martyna opowiedziała o Afryce w bardzo interesujący sposób. Pokazała swoje zdjęcia oraz pamiątki. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą w jezyku suahili. Był pokaz wiązania kongi oraz poczęstunek afrykańskimi mandazi. Uczestnicy zobaczyli stroje afrykańskie w których wystąpiło Koło Misyjne - wśród nich strój masajskiego wojownika i panny młodej. Najciekawsze były prywatne opowieści pasjonatki o Czarnym Lądzie, np. o szkole afrykańskiej, adopcji słonia czy sandałach zrobionych z opony. Pokaz zakończył się poruszającymi slajdami ukazującymi łzy afryki: głód, biedę, brak wody. P.Martyna od kilku lat jeździ do Afryki i przywozi tam dary ofiarowane przez uczniów ZS nr 116, czyli ubrania, buty, przybory szkolne. W styczniu odbędzie kolejną wyprawa. Postarajmy się i tym razem podzielić się z naszymi braćmi i siostrami z Afryki.

KOŁO MISYJNE OGŁASZA KONKURS

Klasy I-III i oddział przedszkolny „0” zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

„ZE WSZYSTKICH STRON ŚWIATA DO BETLEJEM”

Zasady:

1. Należy wykonać figurkę do szkolnej szopki przedstawiającą dzieci z różnych stron świata (np. Eskimos, Japonka, Afrykańczyk, itp.)
          2. Praca może być wykonana z pomocą rodziców.
          3. Figurka powinna być zrobiony w formie przestrzennej (nie płaskiej), nie wyższej niż 20 cm.
          4. Wykonana praca powinna być stabilna, trwała, staranna i ciekawa.
          5. Konkurs trwa od 12.11.2014 do 10.12.2014 r.
          6. Do dnia 10.12.2014 należy złożyć prace opisane imieniem, nazwiskiem, klasą do p. Doroty Ząberg
          7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas szkolnych jasełek.
          8. Za pracę uczniowie otrzymują 6 z religii.
          9. Najlepsze prace zostaną nagrodzone!!!!!
            11.2014    WRĘCZENIE INDEKSÓW PDMD

10.2014      POZNAJEMY DZIECI Z INNYCH KRAJÓW