• Wystawy

        • Rok szkolny 2016/2017

           

           

          "Mój lapbook"

           

          Przed świętami Bożego Narodzenia w naszej bibliotece zorganizowana została pokonkursowa wystawa "Mój lapbook - książka na kolanie". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej i polegał na własnoręcznym wykonaniu lapbooka na dowolny temat. Lapbook ma ogromne walory edukacyjne. Uczniowie wykonkując taką książeczkę muszą poszukać informacji na dany temat, zastanowić się w jaki sposób tę wiedzę zaprezentują. Nawet skończony lapbook można rozbudować o kolejną karteczkę, kieszonkę kiedy dziecko nauczy się i dowie czegoś nowego.

           

           

          Wystawa "Ku pokrzepieniu serc"

           

          Rok 2016 został ogłoszony rokiem Henryka Sienkiewicza. Jest to jeden z najpopularniejszych pisarzy przełomu XIX/XX wieku. W 1905r został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości. Nowele i powieści Sienkiewicza do dziś są chętnie czytane. Niektóre powieści czy nowele od lat znajdują się w kanonie lektur: "W pustyni i w puszczy", "Krzyżacy", "Quo vadis", "Latarnik" czy cykl Trylogia. Wystawa ukazała uczniom bogactwo twórczości H. Sienkiewicza. Uczniowie mogli podziwiać różne wydania znanych powieści.

           

           

           

          Rok szkolny 2015/2016

           

          WYSTAWA Boże Narodzenie w literaturze

          Tuż przez świętami biblioteka przygotowała wystawę poświęconą świętom Bożego Narodzenie opisanym w literaturze polskiej i obcej. Uczniowie mieli mozliwość zapoznaia się z różnymi wydaniami "Opowieści Wigilijnej " Dickensa, oraz z wykorzystaniem motywu bozonarodzeniowego w literaturze.

           

           

          WYSTAWA Zawody XXI wieku

          Tydzień 19-25 października 2015 w Gimnazjum nr 116 został ogłoszony Ogólnopolskim Tygodniem Kariery. W bibliotece była zorganizowana wystawa – „Zawody XXI w” oraz „Kto znajdzie swoje miejsce na rynku pracy? Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z zawodami przyszłości.

           

           

          Wystawa " Talenty malarskie naszych nauczycieli"

          Z okazji święta Edukacji Narodowej w październiku w szkolnej bibliotece została zaprezentowana wystawa pt. „Talenty malarskie naszych nauczycieli". Swoje prace społeczności szkolnej pokazały trzy panie: p. Katarzyna Bogdan, p. Lucyna Czarnecka i p. Eleonora Jakubiak. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że również nauczyciele mają swoje pasje i talenty. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, wielu uczniów z niedowierzaniem ale i z zachwytem oglądało prezentowane obrazy. 

          Cieszymy się, że uczniowie mieli okazję popatrzeć na swoich nauczycieli z innej niż tylko szkoła perspektywy.

           

           

           

          Rok szkolny 2012/2013

           

          Biblioteka pod Aniołem

          Przed świętami Bożego Narodzenia biblioteka zorganizowała wystawę o aniołach. Dzieci i nauczyciela przynosili figurki aniołków, obrazki z aniołkami, książki o aniołkach. Przybyły też do biblioteki aniołki ręcznie wykonane przez dzieci. W ten piękny przedświąteczny czas nasza biblioteka była wyjątkowo chroniona.

           

           

          Egipt w bibliotece

          Specjalnie na imprezę rodzinną „Senior dla Juniora”  biblioteka zorganizowała wystawę na temat Egiptu. Większość książek oraz eksponatów zostało przyniesionych przez rodziców, dzieci i nauczycieli. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Podczas imprezy zwiedzali ją rodzice i dziadkowie naszych uczniów, a także zaproszeni goście.

          Przez cały czas trwania wystawy (2 tygodnie) wszystkie klasy młodsze od „zerówek” do klas 3 przyszły do biblioteki na lekcję poświęconą Egiptowi. Uczniowie klasy 3 gimnazjum przygotowali prezentację multimedialną, a klasy „0”wykonały prace plastyczne, które zostały zaprezentowane  w holu.

           

           

          Janusz Korczak

          Rok 2012  - to rok Janusza Korczaka. Biblioteka przygotowała wystawę poświęconą Staremu Doktorowi. Podczas odwiedzania biblioteki uczniowie mogli zapoznać się z życiorysem i twórczością pisarza i pedagoga, poczytać książki Korczaka oraz o Korczaku. Szczególni e podobała się dzieciom książka Beata Ostrowickiej pt. ‘Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku” .

           

           

          Światowy Tydzień mózgu

          Z okazji światowego Tygodnia Mózgu biblioteka zorganizowała wystawę i gazetkę poświęconą budowie i funkcjonowaniu naszego mózgu. Uczniowie dowiedzieli się, że różnych ciekawostek np. że wpływ na nasza pamięć mają kolory, że mózg prawie w 80% składa się z wody czy jak podnieść  efektywność  zapamiętywania. W czasie przerw miedzy lekcjami uczniowie mogli poćwiczyć umysł rozwiązując krzyżówki, sudoku, rebusy itp.

           

           

          Rok szkolny 2011/2012

           

          Australia w bibliotece

          W listopadzie 2011 r. obejrzały dzieci wystawę Australia w bibliotece. Eksponaty na wystawę pochodziły z różnych żródeł: ambasady Australii w Warszawie i prywatnych pamiątek które udostępnili Rodzice naszych uczniów a także nauczyciele. Wśród eksponatów znalazły się flaga australijska, piasek z pustyni, monety, skóry kangura wollabi, bumerang,  kapelusz chroniący przed owadami w buszu i książki. Uczniowie K.Małysz i P.Małysz z kl.5b przygotowali dwie prezentacje: Australia i Zwierzęta w Australii. W czasie lekcji w bibliotece dla wszystkich klas, uczniowie dowiedzieli się o tym mało im znanym kontynencie wiele ciekawych informacji. Wpisy do księgi pamiątkowej świadczą o wielkim zainteresowaniu i miłych wrażeniach. Także Rodzice i goście wśród nich pani R.Potrzebowska naczelnik Wydziału Oświaty naszej dzielnicy obejrzeli wystawę w czasie spotkania Senior dla Juniora.

           

           

          Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          W pażdzierniku 2011 z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyly się dwie wystawy: Książka z autografem i hasła Książka w obcych językach. Książki ze swoich księgozbiorów udostępniły dzieci i nauczyciele. Wiele książek pamiątek po spotkaniach z pisarzami pochodziło z naszego księgozbioru. Wystawione były książki K.McKain, D.Gellner, T.Trojanowskiego,G. Kasdepke i W. Darbika. Druga wystawa prezentowała określenie książka w obcych językach tłumaczone na wiele języków m. inn. walijski,chiński,grecki,gruziński,wietnamski.

           

          Kalendarze

           

           

          W styczniu 2011 w bibliotece można było zwiedzić wystawę ,,Kalendarze”. Zorganizowana przy udziale dzieci wzbudziła duże zainteresowanie, okazało się że kalendarze są bardzo różnorodne i oryginalne. Były kalendarze okolicznościowe i tematyczne np krajobrazy, mapy świata, malarstwo, zwierzęta a także mają formy. Wystawione kalendarze pochodziły z różnych lat, najstarszy z 1997 r. Miały one walory poznawcze, oglądając Kalendarz żydowski można było poznać pismo hebrajskie a także ubiory i zwyczaje, natomiast kalendarz z mapami świata pokazał stare mapy które wyglądały jak obrazy. Duże wrażenie na dzieciach zrobił Kalendarz artystyczny z obrazami malowanymi ustami i stopami. Najbardziej oryginalne to: kalendarz włoski na ściereczce, kalendarz z kostek do układania i w formie wieży podzielonej na kwartały a także kalendarz w długopisie.

           

          Książki o pluszowym misiu

           

           

           

          W październiku 2010 z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowałam razem z dziećmi dwie wystawy. Na wystawie ,,Pluszowy miś w literaturze” znalazły się książki których bohaterem jest lubiany przez wszystkie dzieci pluszowy miś. Prezentowaliśmy książki przyniesione przez dzieci a także książki z naszej biblioteki i wypożyczone w Bibliotece Dziecięcej w Aninie. Dzieci oglądały bajki o Misiu Uszatku znanym z popularnej dobranocki. Wystawa trwała kilka dni i cieszyła się dużym powodzeniem.

          Galeria foto

           

          Moje hobby

           

          W marcu 2010 roku odbyła się wystawa ,,Moje hobby’’ na którą swoje ,,skarby’’ przynieśli uczniowie i nauczyciele. Znalazły się na niej pamiątkowe monety, zbiory znaczków, pocztówek i modele samochodów. Dziewczynki przyniosły lalki z kilku krajów świata między innymi Japonii, Chorwacji i Francji. Na wystawie znalazły się figurki aniołów i zwierząt. Były też miniaturowe książki. Pani E. Jakubiak wystawiła swoje obrazy i prace tworzone techniką decoupage, p. J. Walczak prace na szydełku a p. G. Abratowska zbiór minerałów. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły patyczaki przyniesione przez Michała Dzikowskiego. Z dużym zainteresowaniem dzieci oglądały minerały i zapoznały się z książkami jakie na ten temat znajdują się w naszej bibliotece. Wystawa trwała kilka dni i cieszyła się dużym zainteresowaniem przyciągając uczniów do biblioteki. Dzieci po raz kolejny przekonały się że biblioteka jest nie tylko miejscem gdzie można wypożyczyć książki ale także świetnie się bawić.

          Galeria

           

          Pieskolandia

          W listopadzie2009 r. otwarta była wystawa pt. Pieskolandia w bibliotece. Na wystawie można było zapoznać się z książkami popularno-naukowymi z których większość pochodziła z domowych bibliotek naszych uczniów. Można było obejrzeć także przyniesione przez dzieci medale z wystaw dla psów, figurki, pluszaki, kalendarze, ubranka dla psów. Uczniowie przygotowali 3 prezentacje multimedialne: Sławne psy -K.Gajewska, Rasy psów -A.Kniotek i Psy nauczycieli i uczniów. Wystawę obejrzeli także rodzice w czasie spotkania Senior dla Juniora. W czasie wystawy zebraliśmy 108 zł. które przekazaliśmy dla schroniska dla zwierząt. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem także wśród rodziców.

          Zdjęcia w galerii

           

           

          Kociolandia w bibliotece


          /więcej zdjęć w galerii/


          Pod hasłem,,Kociolandia w bibliotece” przygotowałam wystawę książek o kotach, były to książki popularno-naukowe, poradniki i koty w literaturze. Ozdobą wystawy były różne figurki i zdjęcia kotów. Wykorzystując pracownię multimedialną w bibliotece ucz. Adrian Kniotek z kl 4 przygotował dwie prezentacje; Koty rasowe i Koty naszych nauczycieli. Prezentację wspólnie z mamą przygotował także Maciek Moryń z kl 3. Chociaż wystawa trwała 4 dni ciężko było się z nią rozstać, uczniowie ocenili ją jako wspaniałą, ciekawą i proszą o następną tym razem o psach. Do wystawionej kociej skarbonki uczniowie zebrali 122,24 zł., pieniądze zostaną wysłane do schroniska dla zwierząt. Dziękuję wszystkim którzy pomogli mi przygotować tę wystawę.

           

          Barbara Mich

          Niezwykła książka


          /więcej zdjęć w galerii/

           

          W listopadzie odbyła się w bibliotece wystawa pt. Niezwykła książka. Przedstawione zostały na niej książki wyróżniające szczególną budową, formatem, ilustracjami. Eksponaty na wystawę przyniosły dzieci ze swoich biblioteczek, przedstawione były też pozycje znajdujące się w naszej bibliotece. Z Biblioteki Książki Dziecięcej wypożyczyłam książki własnoręcznie wykonane przez dzieci zarówno tekst, okładki i ilustracje to samodzielna praca dzieci. Właśnie te książki wzbudziły wielki podziw dzieci a także rodziców odwiedzających wystawę. W czasie imprezy Senior dla Juniora bardzo duża grupa rodziców przyszła na naszą wystawę i z zainteresowaniem oglądała książki.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 86 im. Bronisława Czecha
      • ul. Koryncka 33 04-686 Warszawa Poland
      • 22 812 01 28 dodatkowy numer - świetlica: 601878915 dodatkowy numer - oddz. przedszk: 723245104
      • poniedziałek, czwartek: godz. 8.00-16.00; środa, piątek: godz. 7.00 - 15.00
      • e-mail: iod.wawer@edukompetencje.pl
      • https://www.facebook.com/sp86warszawa/
  • Galeria zdjęć

      brak danych