• Regulamin biblioteki i pracowni multimedialnej

• Regulamin biblioteki szkolnej

1. Biblioteka Zespołu Szkół nr 116 udostępnia księgozbiór uczniom, nauczycielom, innym pracownikom szkoły oraz rodzicom,
          2. Wypożyczać książki można jedynie na swoje nazwisko.
          3. Wypożyczeń dla nauczycieli dokonuje się indywidualnie.
          4. Maksymalny czas wypożyczenia książki wynosi dwa tygodnie. W uzasadnionych przypadkach,  za zgodą nauczyciela bibliotekarza termin ten może ulec przedłużeniu.
          5. Uczeń może posiadać na swoim koncie nie więcej niż dwie książki. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą nauczyciela bibliotekarza ww. Ilość książek na koncie może ulec zwiększeniu.
          6. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy wypożyczoną książkę, zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki lub innej wskazanej przez bibliotekarza.
          7. Wszystkie wypożyczone materiały powinny być zwrócone nie później niż na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego.
          8. Osoby kończące naukę lub pracę w Zespole zobowiązani są do przedstawienia w sekretariacie szkoły zaświadczenia potwierdzającego zwrot materiałów wypożyczonych z biblioteki.
          9. W bibliotece obowiązuje cisza oraz zakaz spożywania posiłków i napojów.

Regulamin pracowni  multimedialnej

1. Z pracowni multimedialnej mogą korzystać uczniowie przeszkoleni w podstawowym zakresie korzystania ze szkolnej sieci komputerowej.
          2. Uczniowie mogą przebywać w pracowni tylko pod opieką nauczyciela.
          3. Komputer można uruchomić  po uzyskaniu zgody bibliotekarza.
          4. Stanowisko komputerowe służy do korzystania z zainstalowanych programów, do przeglądu programów multimedialnych znajdujących się w bibliotece oraz do korzystania z Internetu.
          5. Internet może być używany wyłącznie do celów edukacyjnych.
          6. Przy korzystaniu z programów emitujących dźwięk należy używać słuchawek.
          7. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputerów należy natychmiast zgłaszać bibliotekarzowi.
          8. Bez porozumienia z nauczycielem uczniowie nie mogą zmieniać nazw katalogów i plików oraz dokonywać porządkowania.
          9. Niedozwolone jest wykonywanie przez uczniów jakichkolwiek napraw, przekonfigurowania sprzętu, samowolne manipulowanie sprzętem (przełączania i odłączania klawiatur, monitorów i myszy).
          10. Użytkownicy ponoszą odpowiedzialność finansową za szkody spowodowane niewłaściwym użytkowaniem sprzętu komputerowego.
          11. W pracowni zabronione jest spożywanie posiłków oraz picie napojów.
          12. W pracowni należy zachować ciszę.

Regulamin wypożyczania podręczników lub materiałów edukacyjnych w Zespole Szkół Nr 116 w Warszawie