• Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

• Zajęcia zorganizowane w ramach kampanii społecznej pod hasłem „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Zajęcia prowadzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Policji.

Cel akcji to uświadomienie dzieciom i młodzieży, że każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy, a im bardziej jest widoczny, tym lepiej.

Dzieci uczyły się bezpiecznych zachowań, które mogą uratować własne życie, jak również innych uczestników ruchu drogowego.

Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod fachowym nadzorem ratownika medycznego. Uczyli się, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, mogli wykonać zabieg resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomie, a także dowiedzieć, do czego służy i jak działa defibrylator.

Funkcjonariusze policji podczas zajęć omawiali rodzaje zagrożeń, na jakie młodzi ludzie są narażeni w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. W tym celu uczniowie obejrzeli film edukacyjny „…tak, chcę być bezpieczny”, poświęcony szeroko pojętym zagadnieniom bezpieczeństwa i profilaktyki. Znaleźli w nim m.in. odpowiedzi na pytania: jak poruszać się bezpiecznie po drodze, jak zachować bezpieczeństwo podczas zabaw, co  powinno się zrobić w sytuacji, gdy zaczepia nas obca osoba, czy powinno się kontynuować internetową znajomość z nieznajomym?

Egzaminatorzy WORD-u poprowadzili pogadankę na temat konieczności posiadania karty rowerowej dla osób niepełnoletnich między 10 a 18 rokiem życia. Zwrócono także uwagę na kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz na zagrożenia wynikające z niezapinania pasów bezpieczeństwa w samochodach. Młodzież miała również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokonując przygotowany tor rowerowy odpowiednio wyposażeni w odblaskowe kamizelki oraz kaski na głowę.

W trakcie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali upominki w postaci zestawów elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni i bezpieczni.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, a nabyte podczas nich umiejętności na pewno przydadzą się w sytuacjach praktycznych.

• HALA PNEUMATYCZNA

• Już niebawem przy szkole stanie sezonowa hala pneumatyczna, która umożliwi wykorzystanie boiska przyszkolnego także w okresie jesienno - zimowym.

• SENIOR DLA JUNIORA - PRZYGOTOWANIA

• Kochani Rodzice!

Zbliża się nasza szkolna impreza Senior dla Juniora, którą wspólnie organizujemy.

Prosimy o przynoszenie rzeczy do paczek niespodzianek na loterię. Mogą to być: długopisy, flamastry, kredki, gadżety reklamowe (ale nie zapalniczki czy otwieracze), drobne zabawki, naklejki, smycze, notesy, kubki, kosmetyki, sprzęt sportowy, poduszki-jaśki.

Prosimy aby były to rzeczy nowe, nie zniszczone. Gadżety przynosimy do Wychowawców lub Dyrekcji i im wcześniej tym lepiej.

A jeżeli znasz osobę lub firmę, która zechciałaby nas wesprzeć poprzez przekazanie swoich wyrobów, ufundowanie nagród lub w jakikolwiek inny sposób, proszę o przekazanie kontaktu osobom z RR.

Joanna Strzelczyk
            Przewodnicząca Rady Rodziców

• MAMY NIEPODLEGŁĄ

• „Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze” „… niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym.”

Józef Piłsudski

Szkolne świętowanie 100. rocznicy niepodległości Polski.

Harmonogram działań:

- szkolny konkurs "Mamy Niepodległą"

- "niepodległościowe zmagania"

- qiuz wiedzy o odzyskaniu przez Polskę niepodległości

- wspólne (ogólnoszkolne) odśpiewanie Hymnu Państwowego

patriotyczna lekcja „Odzyskanie niepodległości” - spotkanie z Żywą Historią przeprowadzą członkowie Bractwa Historycznego Kerin

test wiedzy o "O drogach Polaków do niepodległości"

Informacje na temat szczegółów obchodów i działań w ich ramach uzyskać można u nauczycieli historii.

Harmonogram - MAMY_NIEPODLEGLa.pdf

• Zabawy z poezją - spotkanie autorskie z Hanną Niewiadomską

• W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna zaprasza uczniów KLAS 1 i 3 na spotkanie z poetką Hanną Niewiadomską, autorką zbioru wierszy dla dzieci „Bajczytanki Pani Hanki”. Autorka opowie dzieciom jak się pisze wiersze, skąd się biorą pomysły i jak to się dzieje, że powstaje wiersz.

Szczegóły dotyczące spotkania w bibliotece szkolnej.