• KONKURSY RELIGIJNE

SZKOLNY I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
          DLA  DZIECI I MŁODZIEŻY

Jubileusz Chrztu Polski 966-2016

Bądźcie wierni łasce chrztu świętego

Czas realizacji : do 15 maja 2016r.

• kategoria I: klasy I-III szkoły podstawowej
          • kategoria II: klasy IV- VI szkoły podstawowej
          • etap szkolny i ogólnopolski

• Format pracy A2, A3, A4.
          • Technika wykonania dowolna: malarstwo, grafika, rysunek, komiks, kolaż mozaika (płaska bez użycia materiałów nietrwałych : plasteliny, kaszy, modeliny itp.)Z możliwością eksponowania w ramie pod szkłem
          • Na odwrocie każdej pracy należy napisać nazwę i adres szkoły , imię, nazwisko i wiek  ucznia, numer kategorii oraz imię i nazwisko szkolnego koordynatora konkursu, telefon kontaktowy.

• Prace zostaną oceniane przez specjalnie do tego celu  powołaną komisję konkursową w terminie  określonym przez organizatora
          • Prace wyłonione w etapie szkolnym zostaną nagrodzone i zaprezentowane na Festynie Rodzinnym 4 czerwca 2016r.
          • Zwycięzcy konkursu oraz opiekunowie zostaną zaproszeni do udziału w uroczystym wręczeniu nagród rzeczowych  i dyplomów  podczas wernisażu otwierającego wystawę prac uczniów w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu dnia 14 września 2016r. o godzinie 12.00
          • Super nagrody!!!

2014/15

KONKURS Z RELIGII klasy I-III

• Uczniowie mają w formie plastycznej przedstawić postać jednego z Apostołów.
          • Figurkę należy wykonać samodzielnie, w dowolnej technice plastycznej o wyskokości max 30 cm (plastelina, modelina, masa solna, glina, karton z podstawką, itp.), trwałe.
          • Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi.
          • Najciekawsze  prace będą na wystawie parafialnej w Kościele
          • Super nagrody!!!!!
          • Prace oddajemy do 6.03.2015 r. do p.Doroty Ząberg

KOŁO MISYJNE OGŁASZA KONKURS

Klasy I-III i oddział przedszkolny „0” zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

„ZE WSZYSTKICH STRON ŚWIATA DO BETLEJEM”

Zasady:

1. Należy wykonać figurkę do szkolnej szopki przedstawiającą dzieci z różnych stron świata (np. Eskimos, Japonka, Afrykańczyk, itp.)
          2. Praca może być wykonana z pomocą rodziców.
          3. Figurka powinna być zrobiony w formie przestrzennej (nie płaskiej), nie wyższej niż 20 cm.
          4. Wykonana praca powinna być stabilna, trwała, staranna i ciekawa.
          5. Konkurs trwa od 12.11.2014 do 10.12.2014 r.
          6. Do dnia 10.12.2014 należy złożyć prace opisane imieniem, nazwiskiem, klasą do p. Doroty Ząberg
          7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas szkolnych jasełek.
          8. Za pracę uczniowie otrzymują 6 z religii.
          9. Najlepsze prace zostaną nagrodzone!!!!!

Tematem konkursu jest interpretacja w formie plastycznej, słów: Maryja moja mama – wizyta Matki Bożej Loretańskiej w mojej parafii.

Uczniowie mają w formie plastycznej przedstawić Wizytę Matki Bożej Loretańskiej w ich parafii.

Prace należy wykonać samodzielnie, w dowolnej technice plastycznej płaskiej na formacie A3 lub A4 (kredka, ołówek, malarstwo, mozaika, witraż, rysunek, grafika, wyklejanka, wydzieranka, kolaż itp.) lub przestrzennej. Do pracy należy dołączyć opis pracy z naświetleniem jej przesłania.

Najciekawsze prace etapu szkolnego znajdą się na wystawie w kościele parafialnym.

Prace laureatów trafią na konkurs diecezjalny.