• Samorząd 2009/2010

        • Opiekunki Samorządu: Joanna Łopacińska-Tkaczuk
                                                                Teresa Keler
                                                         Agnieszka Ornoch


          Rada Samorządu Uczniowskiego

           

          Przewodnicząca: Marcelina Mikulak

          Zastępca:Jan Krysik

          Skarbnik: Joanna Taczalska

          Członkowie:

                           - Mateusz Szewczyk

               - Jakub Dakowicz

               - Jan Olkowski

               - Krzysztof Barnabas

               - Ireneusz Pogłód

               - Norbert Skoczeń

           

           

           

          Sekcje Samorządu Uczniowskiego

          - sekcja kulturalno-rozrywkowa

          Joanna Taczalska, Mateusz Szewczyk, Jan Krysik

          - sekcja pomocy koleżeńskiej
          Jan Olkowski, Jakub Dakowicz

          - sekcja plastyczna
          Joanna Taczalska, Marcelina Mikulak

          - sekcja informacyjna
          Marcelina Mikulak, Krzysztof Barnabas

          - sekcja porządkowa
          Ireneusz Pogłód, Norbert Skoczeń

           



          WYDARZENIA  

          Rzecznik Praw Ucznia
          W wyniku wyborów została nim pani Martyna Jodłowska.


           

          Wybory

          W październiku odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, brali w nich udział wszyscy uczniowie szkoły oraz nauczyciele. Do Rady weszło dziewięć osób.

           

          Akcja "Góra Grosza"

          Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

          W tym roku akcja zakończyła się 7 grudnia.

          Zebraliśmy 841,31 złotych (klasy 0-III zebrały 557,23 złotych a klasy IV-VI 284,08 złotych).

           

          Wolontariat

          W tym roku w naszej szkole rozpoczyna działalność Klub Wolontariusza. Osoby, które do niego przystąpiły pomagały innym uczniom w nauce.

          Rada Samorządu Uczniowskiego zajęła się pomocą najmłodszym uczniom naszej szkoły. Pomoc ta odbywała się w świetlicy szkolnej.

           

          Zbiórka rzeczy dla dzieci z domu dziecka

          Jak co roku zorganizowaliśmy zbiórkę rzeczy dla dzieci z domu dziecka (3 do 18 lat). Tym razem chcieliśmy wspomóc dom dziecka w Łodzi. Prosiliśmy o przynoszenie do klas ubrań (uprane, niezniszczone), zabawek (czyste, niepopsute), materiałów piśmienniczych, słodyczy, artykułów żywnościowych (długi termin spożycia), gier, książek itp. Przyjmowaliśmy wszystko, co przydać się mogło dzieciom.

          Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę, wszystkim, którzy przynieśli rzeczy bardzo dziękujemy.

           

          Walentynki

          Walentynki szkolne odbyły się 15 lutego (poniedziałek po feriach). Tego dnia działała poczta walentynkowa. Uczniowie pisali listy, kartki oraz do przygotowywali prezenty. Nauczyciele i uczniowie ubrali się na czerwono.


           

           

           

           

           

          Pierwszy Dzień Wiosny

          19 marca 2010 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przygotowanym przez Samorząd Uczniowski "Wiosennym Show". Podczas przedstawienia mieli możliwość podziwiania pokazu mody, słuchania dowcipów opowiadanych przez Mariolkę i bawienia się przy nowych wersjach przebojów takich jak np. "Rolnik", czy też "Ja jestem śliczna". Podczas  show odbył się także konkurs na "Człowieka-Marzannę". Każda klasa przedstawiła jedną przebraną za marzannę osobę. Trzyosobowa komisja oceniała przygotowane stroje. Trzy najlepsze kreacje zostały nagrodzone. Wszyscy świetnie się bawili.

           

           

           

          Tydzień Chopinowski

           

          F. Chopin urodził się w roku 1810, dokładnie 200 lat temu, był znakomitym polskim kompozytorem i pianistą. W uznaniu jego zasług dla Polski Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uznał, że rok 2010 będzie Rokiem Chopinowskim. Uczniowie pracujący w Radzie Samorządu Uczniowskiego postanowili szczególnie skoncentrować swoje wysiłki i przedstawić Fryderyka Chopina innym dzieciom podczas „Tygodnia Chopinowskiego”. Do tej inicjatywy przyłączyli się wszyscy nauczyciele szkoły i w swoje lekcje wplatali opowieści o Chopinie. Równocześnie odbywały się inne wydarzenia, uczniowie oddawali prace o Chopinie, rysowali go, przygotowywali gazetki o nim. Na przerwach dzieci słuchały jego muzyki, gdyż była ona puszczana przez radiowęzeł,. W „Tydzień Chopinowski” wpleciono trzy większe wydarzenia, które scalały go w jedną całość. Pierwsze z nich to pokaz multimedialny dotyczący F. Chopina, podczas którego uczniowie mieli możliwość zapoznania się nie tylko z jego biografią i muzyką ale i obejrzenia zdjęć miejsc z nim związanych, miejsc w których przebywał, koncertował, ale i tych które teraz noszą jego imię. Odbył się również przygotowany przez opiekuna samorządu szkolny konkurs wiedzy o Chopinie w którym wzięło udział bardzo wielu uczniów. Pierwsze miejsce zajęli: Sylwia Głowacka, Adrian Kniotek, Tomasz Parzygnat i Adrianna Kurzewska, wyróżniono zaś Martę Kaczorek oraz Martę Wiśniewską. Laureaci otrzymali pendrive i książki, a wszyscy uczestnicy słodycze i dyplomy. Dla młodszych uczniów przygotowane zostały materiały do przeprowadzenia lekcji i konkursu o Chopinie. Samorząd Uczniowski przygotował również przedstawienie (przygotowano scenariusz, muzykę, odbywały się próby) w którym dzieci starały się w przystępny sposób pokazać swoim kolegom życie i twórczość Fryderyka Chopina, chciały przedstawić go nie tylko jako wielkiego Polaka ale także jako osobę sympatyczną, towarzyską i z poczuciem humoru.

           

           

           


           

          Debata

          Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w debacie "Prawa dziecka - odpowiedzialność czy roszczenie" przygotowanej przez Prywatną Szkołę Podstawową nr 105 i Gimnazjum nr 8. "Wiedza na temat praw obywatelskich – w tym także praw dziecka – stanowi ważny obszar kompetencji społecznych, które w Polsce wciąż znajdują się na marginesie praktyki edukacyjnej i pedagogicznej. Praw dziecka najlepiej nauczyć poprzez praktyczne doświadczenie. Dlatego to własnie uczniowie są gospodarzami debaty." Uczniowie słuchali wypowiedzi zebranych gości m.in. burmistrza, przedstawicieli kuratorium, policji, rodziców, rzecznika praw ucznia, oglądali scenki przedstawiane przez ich kolegów oraz sami wypowiadali się na tematy poruszane podczas spotkania.

           


           

           

          NA POMOC POWODZIANOM!

           

          W tym roku Polska borykała się z powodzią, w której wiele osób straciło cały swój dobytek. Rada Samorządu Uczniowskiego zareagowała na zastana sytuację i zorganizowała akcję „Na pomoc powodzianom”. Podczas akcji uczniowie zbierali w klasach pieniądze, za które potem zakupione zostały rzeczy potrzebne szkole w Dobrzykowie, która została do nas zgłoszona.

          Konkurs czytelniczy

           

          Rada Samorządu Uczniowskiego wyszła również z pomysłem konkursu pięknego czytania dla uczniów klas I- III. Uczniowie wraz nauczycielami zasiadali w komisji oceniającej poszczególnych czytających. Zliczono głosy i wybrano najlepszych. Dzieci otrzymały przygotowane wcześniej dyplomy i nagrody.

           

           

           

           

           

           

           

           

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 86 im. Bronisława Czecha
      • ul. Koryncka 33 04-686 Warszawa Poland
      • 22 812 01 28 dodatkowy numer - świetlica: 601878915 dodatkowy numer - oddz. przedszk: 723245104
      • poniedziałek, czwartek: godz. 8.00-16.00; środa, piątek: godz. 7.00 - 15.00
      • e-mail: iod.wawer@edukompetencje.pl
      • https://www.facebook.com/sp86warszawa/
  • Galeria zdjęć

      brak danych